Член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Глібовицький запропонував скасувати результати голосування щодо звільнення Зураба Аласанії із посади керівника НСТУ, про це він написав на своїй сторінці у Facebook. За словами Глібовицького голосування відбулося із порушенням процедури, а його результати є досить сумнівними.
"Скасувати результати голосування щодо розірвання контракту з Зурабом Аласанією як такі, що місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України та не дозволяють встановити точний результат голосування", - написав Глібовицький.
За його словами, результат голосування є сумнівним. Адже повідомлялося, що проти звільнення Аласанії проголосувало три члени Наглядової ради, але , "за різними свідченнями від 4 до 6 членів наглядової ради зараз стверджують, що вони голосували "проти".
"Це може ставити питання про довіру до процесу організації голосування, якості та підготовленості лічильної комісії тощо. Але, якщо припустити, що хтось із членів наглядової ради проголосував за відставку, але каже неправду, публічно стверджуючи, що був/ла проти - виникає питання про сумлінність членів наглядової ради або наявність тиску на них. Є також інші процедурні проблеми, які я очікую побачити в судових позовах щодо вчорашнього голосування", - додав Глібовицький.
Він також зазначив, що сумніви викликає і відсутність встановленого мотиву, який міг би стати законною підставою для відставки Зураба Аласанії. Щоправда сам екс-керівник НСТУ, оприлюднив кілька пунктів проекту рішення Наглядової ради, у яких причиною його відсторонення від керівництва зазначено "хибно зрозумілий принцип відсторонення від влади".
Для вирішення скандальної ситуації зі звільненням Аласанії, Глібовицький запропонував скликати наступне засідання наглядової ради у відповідності до встановленої законом процедури та внести до порядку денного питання про відповідальність голови правління ПАТ НСТУ. Наступним кроком, на думку Глібовецького, має стати відкрите засідання з розглядом даного питання у відповідності до вимог закону. Також член наглядової ради запропонував при наявності законних підстав провести відкрите голосування, яке визначить чи залишається Зураб Аласанія на посаді керівника НСТУ.
"В іншому випадку я не бачу як цей склад наглядової ради може далі бути гарантом довіри до незалежності суспільного мовлення і має піти у відставку в повному складі. Для цього теж є правові підстави", - підсував Глібовицький.
Як повідомлялося, 31 січня Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НГТУ) проголосував за дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За відповідне рішення проголосували 9 членів ради, проти – 3. Причину звільнення Аласанії в наглядовій раді не називають, протокол засідання має бути опубліковано через тиждень.
Тимчасовим в.о. голови правління НСТУ Наглядова рада призначила Миколу Чернотицького.
Зураб Аласанія був обраний головою правління НСТУ у квітні 2017 року. З березня 2014 року він очолював Національну телерадіокомпанію України, проте в листопаді 2016 року звільнився з посади директора. Своє рішення він пояснив неможливістю працювати в умовах наявного законодавчого поля і недостатнього фінансування НТКУ.
Детальніше про створення Суспільного мовлення та труднощі перетворення НТКУ в НСТУ читайте в інтерв'ю Зураба Аласанії в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".