Член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Глібовицький подав позов до суду щодо скасування рішення про звільнення Зураба Аласанії з посади керівника НСТУ. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, додавши, що позов подав на передодні.
"Вчора я подав до суду позов, у якому прошу суд скасувати рішення наглядової ради НСТУ від 31 січня про дострокове розірвання контракту з головою правління НСТУ. Мені шкода, але остаточне рішення ухвалюватиметься поза межами НСТУ. Ситуація неприємна, хоч і природня. Зрештою, з отаких дитячих хвороб з часом і буде сформований імунітет майбутнього Суспільного. Просто не всі дитячі хвороби гарантовано добре закінчуються", - написав Глібовицький.
Напередодні Наглядова рада НСТУ вирішила встановити датою розірвання контракту із Зурабом Аласанією 6 травня 2019 року.
31 січня Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) проголосував за дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За відповідне рішення проголосували дев'ять членів ради, проти – троє. Причину звільнення Аласанії в наглядовій раді називати не стали, пообіцявши опублікувати протокол засідання пізніше.
Тимчасовим в.о. голови правління НСТУ Наглядова рада призначила Миколу Чернотицького. Аласанія не виключив, що оскаржуватиме рішення Наглядової ради в суді.
Протокол засідання Наглядової ради було опубліковано 6 лютого. В ході засідання Аласанію звинуватили в незбалансованій і непрозорій фінансовій політиці і нездатності реалізувати концепцію розвитку мовника. У списку претензій також присутні "деполітизація" новин, "невірне розуміння відсторонення від влади" і недостатнє висвітлення подій з участю президента Петра Порошенка.
Правління "Сусільного" висунуло вимогу, щоб Наглядова раду переглянула рішення про звільнення Аласанії.
Зураб Аласанія був обраний головою правління НСТУ у квітні 2017 року. З березня 2014 року він очолював Національну телерадіокомпанію України, проте в листопаді 2016 року звільнився з посади директора. Своє рішення він пояснив неможливістю працювати в умовах наявного законодавчого поля і недостатнього фінансування НТКУ.
Детальніше про створення Суспільного мовлення та труднощі перетворення НТКУ в НСТУ читайте в інтерв'ю Зураба Аласанії в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".