Очікувана чисельність ЗСУ до кінця п'ятого року реформування може скласти 208 тис. осіб (з яких 180 тис. військовослужбовців професійних ЗСУ та 28 тис. працівників ЗСУ у статусі держслужбовців). З передбаченою можливістю скорочення ЗСУ в подальшому, за рахунок якісного переоснащення та у разі припинення (заморожування) Росією війни, протягом наступних 3-4 років до 196 тис. осіб (172 і 24 тис. відповідно).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР). За його словами, в період реформи ЗСУ відбувається активна фаза переозброєння армії новими (глибоко модернізованими) танками, БТР, артилерійськими системами, іншими видами спеціальної бронетехніки. Помітно збільшуються поставки в ЗСУ нових вертольотів з можливостями бойових дій вночі і в складних погодних умовах, нових РСЗВ і оперативно-тактичних і/або крилатих ракет. До третього-четвертого року забезпечуються поставки ударних безпілотних авіакомплексів (БАК), а також збільшуються поставки БАК тактичної ланки (розвідувальні, коригувальники вогню артилерії). Формуються і впроваджуються оновлена тактика застосування БАК і безекіпажних платформ.
"До "проміжного фінішу" реформи всі бойові підрозділи укомплектовані особовим складом щонайменше на 95-100%, озброєнням і військовою технікою (ОВТ) - на 100%. До цього часу чисельність солдатів і сержантів, службовців не менше трьох років, у підрозділах передових частин становить дві третини, інших підрозділів - близько 50%, - зазначає експерт. - У ЗСУ-2025 близько 70-90% модернізованої бойової авіаційної техніки (літаків і вертольотів) та засобів ППО, не менше 30% нових танків і артилерійських систем (включаючи нові, розроблені в останні роки РСЗВ), а також наявність створених і повністю готових до бойових дій не менше 6-10 ракетних дивізіонів, озброєних новітніми ракетними комплексами (оперативно-тактичними ракетними комплексами, крилатими ракетами). Створені 4-8 підрозділів, оснащених ударними безпілотними авіаційними комплексами оперативно-тактичного рівня. ВМСУ оснащені новітніми мобільними ракетними комплексами для захисту узбережжя і водних акваторій Чорного і Азовського морів (нові ПКР "Нептун"). ВМСУ мають у складі не менше 30 катерів берегової охорони, половина з них здатна завдати ракетної поразки".
Детальніше про кроки щодо реального реформування армії читайте в статті Валентина Бадрака "Професійні Збройні сили: міф чи реальність?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".