Чи потрібно вакцинуватися українцям, які можуть мати антитіла до коронавірусу — розповідає інфекціоніст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чи потрібно вакцинуватися українцям, які можуть мати антитіла до коронавірусу — розповідає інфекціоніст
Рівень антитіл у людини може бути низьким, але вона може мати непоганий захист від вірусу завдяки клітинному імунітету.

Багато людей думає, що якщо вони перехворіли на Covid-19, то їм не потрібно вакцинуватися, адже вони можуть мати антитіла до цього вірусу.  Чи насправді це так? Про це розповів Федір Лапій в інтерв’ю редакторці відділу соціум ZN.UA Аллі Котляр.

 Результати дослідження Центру громадського здоров'я свідчать про те, що 40% українців уже перехворіли й можуть мати антитіла до коронавірусу. 

Федір Лапій зазначив, що треба чітко розмежовувати так звані сероепідеміологічні дослідження, які дають нам картину того, що вже відбулося, аби розуміти, що на нас чекає. 

Він підкреслює: «У дослідженні, яке, хоч і запізніло, зараз проводиться, є дуже якісна вибірка, залучено соціологів, спеціалістів з-за кордону, з CDC (США). Збір даних та аналізи проводили з 7 червня по 9 липня. Загалом протестували майже 6,4 тисячі невакцинованих дорослих українців. Остаточні результати дослідники планують презентувати у вересні. Оприлюднені ЦГЗ результати є проміжними. І вони дійсно говорять про те, що у 40% учасників дослідження виявлено антитіла до ковіду».

За його словами, це не означає, що 40% дорослого населення захищені від COVID-19.

Лікар-інфекціоніст наголошує, що часто поза такими дослідженнями люди визначають наявність у себе антитіл, їх рівень.

«По-перше, тест-системи в різних лабораторіях різняться поколінням, похибкою і, як наслідок, їх важко інтерпретувати. По-друге, наявність антитіл — половина картини. Є ще клітинна імунна відповідь, яку тест на антитіла не визначить», – розповів Лапій.

 Він підкреслює, що обстежувати людину перед вакцинацією на рівень антитіл не рекомендують ні в США, ні в Канаді, ні у Великій Британії.

«Рівень антитіл у людини може бути низьким, але водночас вона може мати непоганий захист від вірусу завдяки клітинному імунітету. І навпаки. Це — до того, чому не потрібно обстежувати перед вакцинацією на антитіла тих, хто вже перехворів»,  підсумував Лапій.

Україна — на порозі нової хвилі коронавірусу. Про те, чи готові ми до неї; чому охоплення вакцинацією літніх людей та лікарів досі є доволі низьким; чи потрібно вакцинуватись українцям, які вже перехворіли і мають антитіла; про правила комбінації вакцин від різних виробників; чи безпечно щепитися від коронавірусу дітям і вагітним, а також що загрожує країні через зниження активності щеплення від інших захворювань, читайте в інтерв’ю Алли Котляр із лікарем-інфекціоністом, дитячим імунологом, головою Національно-технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федором Лапієм.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі