За її словами, після початку російської агресії в 2014 році в ОРДЛО залишилися переважно люди похилого віку, які входять до групи ризику. До того ж, понад п'ять років життя у зоні бойових дій негативно позначилося на їхньому імунітеті.
"Більшість людей, що живе поблизу лінії розмежування і перетинає її – це люди таких вікових категорій (віком від 60 років – ред.). Ми знаємо, що багато з тих, хто перетинає лінію розмежування – це пенсіонери, а більшість пенсіонерів підпадає під цю категорію. Вони також постраждали від п'яти-шести років негативного впливу бойових дій.., через що також погіршилося й їхнє здоров'я", - наголосила Жіллєтт у коментарі "Громадське".
Тож, на її думку, якщо в Україні станеться спалах Covid-19, подорожуючі через лінію розмежування люди похилого віку опиняться у найбільшій групі ризику.
Вдарить спалах вірусної інфекції і по системі охорони здоров'я в Донбасі, яка вже постраждала через бойові дії і працює на межі власних можливостей. Експертка побоюється, що лікарні будуть перевантажені хворими на коронавірус, тож не зможуть зосередитися на лікуванні людей з іншими хворобами.
"Один із головних ризиків у тому, що епідемія Covid-19 виснажить ресурси системи охорони здоров'я, аби реагувати й на інші захворювання. І видається, що це один із головних викликів, який спричиняє новий коронавірус, що ми бачили в Китаї чи Італії", - пояснила вона.
Жіллєтт наголосила на тому, що йдеться не про слабкі системи охорони здоров'я, адже це великі країни з хорошою медициною: "І там переповнення лікарень може статися швидше, ніж очікується".
Нагадаємо, з 12 березня в Україні діє тритижневий карантин для профілактики поширення Covid-19. Офіційно підтверджено п'ять випадків зараження українців коронавірусом, один – із летальним результатом.
Відстежувати ситуацію з поширенням коронавірусу в країні можна за допомогою спеціального онлайн-сервісу, отримувати інструкції щодо заходів боротьби з вірусною інфекцією – через SMS-сповіщення від МОЗ.
11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавірусу. Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 100 країнах на всіх континентах. За офіційними даними, захворіли 169 387 осіб, з них понад 77 тисяч вилікувались, 6513 померли.
Докладніше про боротьбу з коронавірусом у світі читайте в матеріалі ZN.UA "Світ у боротьбі з коронавірусом: як Україну та інші країни поступово затягує в глобальний карантин".