Червоний Хрест реєструє усіх евакуйованих військових з Азовсталі

Поділитися
Червоний Хрест реєструє усіх евакуйованих військових з Азовсталі © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Операція триває третій день.

Міжнародний комітет Червоного Хреста з 17 травня реєструє усіх українських військових, які залишають завод «Азовсталь» у Маріуполі, в тому числі поранених, заявили в організації.

«Процес реєстрації, який сприяв МКЧХ, передбачає заповнення форми з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та найближчий родич. Ця інформація дозволяє МКЧХ відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями», - заявили в організації.

Водночас представники організації не перевозять військовополонених до місць їх утримання.

В МКЧХ повідомили, що операція, яка почалася 17 травня, продовжилася в середу і також тривала в четвер. В організації зазначили, що вони підтримують конфіденційний діалог зі сторонами конфлікту щодо їхніх зобов'язань за міжнародним гуманітарним правом.

Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, МКЧХ повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їх утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частоту цих відвідувань не повинні бути надмірно обмежені.

Наголосимо, що процедура евакуації українських захисників з території комбінату «Азовсталь» розпочалась 16 травня. На разі процес ще триває і його деталі публічно не коментують. Так, у перший день Так, з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало щонайменше сім автобусів з українськими захисниками під контролем російських окупантів. За даними Міноборони РФ на ранок 19 травня "Азовсталь" залишили 1730 українських військових.

В Росії інформація про плани обміну українських військових викликала хвилю обурення та закликів до агресивних дій проти українців. Однак заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що російські заяви щодо захисників із "Азовсталі" слід сприймати, як політичні та націлені на внутрішнього російського споживачів.

Про те, з чого народжувався Азов та як перетворився на еліту української армії? Чому українська влада, завжди побоюючись його, все ж таки не чіпала і давала розвиватися? Хто може їх врятувати? Читайте в інтерв'ю Інні Ведерниковій інструктора «Азова» Георгія Купарашвілі «Тісні ворота. Чому світ має врятувати «Азов».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі