Через розведення військ поблизу Золотого Луганської області в зоні проведення операції Об'єднаних сил, наказом Командувача об'єднаних сил введено режим "жовтий" та посилено заходи безпеки при перетині адмінмежі, повідомили в штабі ООС.
"Шановні громадяни, з 28 жовтня 2019 року в районі Перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, що посвідчують особу, при цьому здійснюється огляд особистих речей, що при них знаходяться та транспортних засобів", - йдеться в повідомленні штабу.
На час дії режиму "жовтий" військовослужбовці мають спеціальні повноваження:
- застосовувати у разі крайньої необхідності зброю і спеціальні засоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії;
- перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а вразі відсутності документів – затримувати їх для встановлення особи;
- здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться;
- входити (проникати) в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, на територію та в приміщення підприємств, установ і організацій;
- використовувати із службовою метою засоби зв'язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їхньою згодою).
Також за певних умов дозволяється:
- тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях та дорогах;
- використовувати із службовою метою транспортні засоби, у тому числі спеціальні, що належать підприємствам, установам та організаціям.
Для цивільних громадян введено такі обмеження:
- в'їзд (виїзд) до району проведення операції;
- отримання дозвільних документів, необхідних для в'їзду (перебування) до району проведення операції;
- допущення представників органів державної влади;
- зберігання, використання та переміщення зареєстрованої вогнепальної зброї;
- здійснення польотів безпілотних, легкомоторних літальних апаратів та проведення відео-, кіно- та фотозйомок;
- використання в транспортних засобах будь-яких радіостанцій;
- проведення туристичних екскурсій і походів, рибальства та полювання;
- відвідування лісових масивів, окремих районів місцевості;
- перелік безпечних автомобільних та залізничних напрямків;
- обмеження руху транспортних засобів об'їзними шляхами;
- виконання заходів із забезпечення публічної безпеки і порядку на вулицях.
Як повідомлялося, у вівторок, 29 жовтня, почалося розведення сил у Золотого. У штабі ООС повідомили, що процес триватиме три доби.
Відвід українських військ від лінії розмежування є однією з умов Кремля для проведення саміту в "Нормандському форматі". При цьому гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.
Проти відводу українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Перші вважають розведення капітуляцією у війні з Росією, другі побоюються розправи бойовиків після відходу українських військових зі своїх позицій.
Детальніше про реалізацію плану Зеленського з розведення військ в Донбасі та його наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".