У зв'язку з введенням карантину Міністерство освіти і науки скасувало більшість запланованих всеукраїнських олімпіад зі шкільних предметів. Відповідний наказ МОН було підписано й опубліковано у четвер, 12 березня.
Зокрема, не проводитиметься IV етап Всеукраїнських олімпіад з 17 предметів: англійської, іспанської, німецької, французької мов, правознавства, історії, економіки, інформаційних технологій і трудового навчання. Також скасовано олімпіади з болгарської, молдавської, польської, новогрецької, російської, румунської та угорської мов і літератури, івриту та єврейській літературі.
У той же час, олімпіади з дев'яти предметів МОН планує провести в строк по завершенню терміну карантину:
1. Українська мова та література – Харків, 6-10 квітня.
2. Математика – Миколаїв, 6-10 квітня.
3. Біологія – Одеса, 12-17 квітня.
4. Географія – Черкаси, 6-10 квітня.
5. Астрономія – Київ, 13-17 квітня.
6. Фізика – Решетилівка Полтавської області, 5-10 квітня.
7. Хімія – Житомир, 12-17 квітня.
8. Екологія – Славута Хмельницької області, 6-10 квітня.
9. Інформатика – Кропивницький, 12-16 квітня.
"Олімпіади - важливий механізм для заохочення талановитих учнів. Нам дуже шкода, що у зв'язку з карантином нам довелося скасувати частину четвертих етапів олімпіад. Однак ми змогли залишити, лише перенісши дати, олімпіади, що мають міжнародний рівень і на які ми плануємо відправляти наших дітей за кілька місяців. Також, звичайно, ми проводитимемо олімпіади з української мови та математики ", - зазначила заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Нагадаємо, увечері 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавірусу.
Того ж дня на засідання Кабінету міністрів було ухвалено рішення запровадити в Україні тритижневий карантин з 12 березня. У період дії карантину тимчасово призупиняється навчання у дошкільних закладах, школах та вишах, закриваються місця скупчення людей (торгові центри, кінотеатри тощо), забороняються масові заходи чисельністю понад 200 осіб.
Україна призупиняє пряме авіасполучення з Італією – епіцентром коронавірусу в Європі, та посилює заходи безпеки на кордоні. Втім, анонсованого прем'єр-міністром Денисом Шмигалем закриття 170 пунктів пропуску так і не відбулося – станом на ранок 12 березня усі вони працювали.
Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 100 країнах на всіх континентах. За офіційними даними, захворіли понад 126 тисяч осіб, з них майже 69 тисяч вилікувались, 4641 померли.
Станом на вечір 12 березня в Україні було діагностовано три випадки інфікування коронавірусом, два з них – у Чернівецькій області.
Докладніше про боротьбу з коронавірусом у світі читайте в матеріалі ZN.UA "Світ у боротьбі з коронавірусом: як Україну та інші країни поступово затягує в глобальний карантин".