Частка прихильників авторитаризму в Україні впала до 18%

Поділитися
Частка прихильників авторитаризму в Україні впала до 18% Більшість українців – за демократію © Ольга Кононенко, ZN.UA
Починаючи з 2009 року спостерігається стійке зростання частки прихильників демократії і падіння популярності тоталітаризму.

Більшість українців (56%) вважають демократію найбільш бажаним типом державного устрою, 18% - за певних умов готові надати перевагу авторитаризму, 14% вважають, що для них не має значення, демократичний режим, чи ні, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Як зазначають соціологи, починаючи з грудня 2009 року спостерігається стійке зростання частки громадян, які вважають демократію найкращим типом державного устрою (тоді так вважали 37% опитаних). До цього, в період 2006-2009 роках відбувалося падіння частки прихильників демократії з 54% до 37%, відповідно.

Частка прихильників авторитарного режиму зменшилася з 30% у 2009 році (пік зростання) до 18% у 2017 році.

Дослідження проведене Центром Разумкова 22-27 вересня 2017 року серед 2008 респондентів у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%).

Як свідчать дані опитування "Левада-центру", абсолютна більшість жителів Росії (78%) вважають, що їхній країні необхідна "сильна рука". Вважають, що "ні в якому разі не можна допускати, щоб вся влада була віддана в руки однієї людини", 17% жителів Росії, а 5% не змогли відповісти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі