Частина Правого Сектора" в якості штатного підрозділу увійде в склад СБУ. Про це заявив у коментарі Громадського ТБ командир 5-го окремого батальйону ДУК "Правий сектор" з позивним "Чорний".
"Це дасть можливість добровольцям легалізуватися. А це означає, що вони отримають статус учасника АТО, законну зброю, постійну зарплату і можливість постійного перебування на передовій", - сказав комбат.
Він додав, що прийняти це рішення було важко.
"Я думаю, що служба для наших хлопців у ЦСО "А" СБУ - це не гірший, а кращий варіант з тих, що ми можемо запропонувати. Якщо ви подивитеся на вимоги, які висуваються до кожного бійця, а це саме елітний підрозділ, яке є в Україні, ну якщо вони будуть служити там - це честь для нас. Для того, хто хоче воювати, є шанс постійно бути на передовій, тому що 6-е підрозділ постійно в зоні проведення АТО", - повідомив командир батальйону.
Бійці у віці від 20 до 45 років, повинні пройти тестування на психологічні якості, поліграф, фізичну підготовку. Контракт розрахований на 3-5 років для рядових і 1-5 років для офіцерів.
Що стосується зарплати, то, за словами комбата, рядовий буде отримувати 5,5 тисяч гривень плюс буде вважатися перебування в зоні АТО - зарплата множиться на 2. У офіцерів - 7,5 тисяч гривень плюс ті самі умови перебування в зоні АТО.
"Головне: ті люди, які хочуть служити в державних структурах, мають повну можливість, і ми маємо можливість їм таке запропонувати. Якщо до нас будуть питання, легалізовані ми чи ні, ми можемо показати списки - ось, ці люди служать у легальних підрозділах, у нас не повинно бути жодних питань", - підкреслив "Чорний".
На питання журналіста, що будуть робити ті, хто не захоче служити в спецпідрозділі, комбат відповів, що "вони без можливості служити не залишаться".
"Ми завжди маємо можливість брати участь у бойових діях, і ми їх до цього часу ведемо. Все дуже просто: наші підрозділи, як би кому не хотілося, розвідка і все інше, завжди знаходяться в зоні АТО", - додав "Чорний".
У той же час, підкреслив комбат, ніхто не закриває двері перед тими бійцями, які хочуть воювати у складі ЗСУ.
Також командир зазначив, що "Правий сектор" з розумінням відноситься до тих бійців, які пройшли вишкіл у структурі ДУК, але хочуть служити в лавах Збройних сил.
"Це звичайна практика. Зараз є певна кількість людей, які служать у збройних силах. Деякі ходять навіть з нашими шевронами. Тобто, з шевронами своєї бригади і "Правого сектора". Ніхто цього не забороняє".
Процес включення бійців "ПС" у структуру СБУ буде досить довгим, адже стандартний відбір триває близько 6 місяців. Правда, за словами "Чорного", в СБУ погодилися скоротити цей термін до 2-х місяців.
"Чорний" додав, що МВС - це єдина державна структура, з якої не ведуться переговори про легалізацію, тому що "Правий Сектор" має претензії до його керівництву за нерозслідування злочину на Майдані.
18 серпня Командир ДУК Стемпіцький покинув "Правий сектор", пояснивши це тим, що більше не бачить себе в політиці.
Варто також зазначити, що ЗМІ часто повідомляли про розбіжності "Правого сектора" з Міноборони, а в квітні базу Правого сектора в Пісках оточили бійці ВСУ. Пізніше в Генштабі це пояснили плановими вченнями, а 3 травня повідомили, що переговори з "Правим сектором" про перехід в армію завершені.
Крім того, в липні "Правий сектор" опинився в центрі скандалу після перестрілки в Мукачевому за участю його бійців.