Центр прийняття "медичних" рішень знаходиться не у МОЗ – Супрун

Поділитися
Центр прийняття "медичних" рішень знаходиться не у МОЗ – Супрун Нове керівництво МОЗ побоюється Офісу президента, каже Супрун
Заступників і радників чинній міністерці призначали на Банковій.

Подальше впровадження медичної реформи в Україні не залежить від профільного міністерства і фактично зосереджено в руках однієї людини, вважає колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун.

"Центр рішень знаходиться не в міністерстві. Він на Банковій, у руках однієї людини (голови парламентського комітету з питань здоров'я нації) Михайла Радуцького. Щодо (очільниці МОЗ) пані Скалецької, то для неї було несподіванкою, коли її призначили міністром. Вона не вибирала собі заступників, їй їх теж призначили, як і радників", - наголошує Супрун в інтерв'ю "Новому времени".

За її словами, чинне керівництво міністерства побоюється Офісу президента України та негативних рейтингів, тож "не відкриті й не прозорі, вони закриваються в кабінетах і не спілкуються із працівниками".

Саме розбіжності у цінностях з новою командою стали причиною звільнення декількох "старожилів" МОЗ, наприклад, очільника Національної служби здоров'я Олега Петренко, нагадала Супрун.

"На жаль, вони не мали доступу до керівництва, їхні запити ігнорувалися, робота знецінювалася, а самі вони були принижені. І після трьох-чотирьох місяців, упродовж яких вони билися головою об стіну, декотрі з них пішли з МОЗу", - каже вона.

На думку ексміністерки, реформа медицини буксує у міністерстві упродовж трьох останніх місяців. Досі не створено робочу групу з реформування, не проводиться робота зі зміни моделі фінансування для нового етапу реформи, немає розподілу роботи між заступниками міністра.

Водночас позитивні моменти у роботі нової команді у МОЗ також є, вважає вона.

"Я сподіваюся, що реформа спеціалізованої медицини, другої ланки, таки почнеться 1 квітня, її не відтермінували на рік-два, і це позитив. Ухвалено закон про транс­плантацію органів, і це також дуже позитивна річ. Збільшено фінансування програми "Доступні ліки", і це також важливо", - наголошує Супрун.

Як повідомлялося, 5 лютого уряд затвердив проєкт постанови "Деякі питання удосконалення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році" зі змінами.

Постанова визначає тарифи та механізми оплати медпослуг для екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

До тарифів не включено вартість лікарських засобів, медичних виробів і витратних матеріалів, які забезпечуються за рахунок інших бюджетних програм.

Раніше Кабінет міністрів ухвалив програму медичних гарантій для населення, яка почне працювати з 1 квітня 2020 року. Програма діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я, на що у держбюджеті закладено 72 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі