Бутусов застерігає від спокуси швидких перемог на фронті

Поділитися
Бутусов застерігає від спокуси швидких перемог на фронті © Getty Images
Українській армій варто покладатися на планування, аналіз та ретельну підготовку.

Українській владі варто утримуватися від спокуси швидких перемог, натомість віддати перевагу ретельному плануванню та впровадити практику післяопераційного аналізу, яка є в країнах НАТО, наголошує журналіст Юрій Бутусов.

«Обстановка на фронті інколи викликає у деяких впливових людей бачення, що ніби російські війська повністю деморалізовані, що їх треба просто підштовхнути, і ворог посипеться. Тому треба передусім швидкість рішень, тому навіть анонсують конкретні терміни перемог на конкретних ділянках фронту», - пише Бутусов.

Однак якщо подивитись на карту наших битв, послухати інтерв'ю наших героїв, допити полонених, стає очевидно, що причини українських перемог були обумовлені не слабкістю та панікою у росіян, а комплексними рішеннями з нашого боку.

а) українське вище командування діяло раптово для ворога, створювало перевагу на критично важливих ділянках фронту, та довіряло командирам частин самостійні дії в рамках плану;

б) українські комбриги та комбати в бою перегравали ворога тактично, діяли ініціативно, інтелектуально гнучко, брали на себе відповідальність за результат;

в) українські бійці мали якісних командирів ланки відделення-рота на полі бою, мали свободу маневру та відпрацьовану взаємодію, що дозволяло виконувати завдання навіть попри значні втрати;

г) наші війська були добре обізнані з обстановкою, були виявлені більшість вогньових засобів ворога, що дозволяло або знищити противника, або правильно розрахувати маневр;

д) на ділянці атаки зосереджувались засоби ураження, достатні для знищення або подавлення вузлових осередків спротиву, командних пунктів та логістичних центрів.

«Як назвати усі ці фактори разом? Боєздатність військ. Я б дав таке визначення: Боєздатність – це перевага військ у швидкості рішень та ефективності дій на визначеній ділянці у визначений час, яка досягається в усіх ланках через підготовку, забезпечення та застосування згідно з умовами бою», - додає журналіст.

Поспіх без планування, ретельної підготовки і аналізу обстановки, ігнорування думки командирів вже призвели до розгрому російської армії, нагадує Бутусов. Досягнення переваги у боєздатності під час бою – це комплексна спільна робота усіх командирів, а не когось одного.

«Ми маємо перегравати ворога інтелектуально, а «банзай-атаки» та «героїчні рейди», які плануються з розрахунку, що ворог перелякається, покидає зброю та заздалегідь не здатен до якихось контрдій – це шлях до повторення російських поразок. Шлях перемоги - це шлях аналізу та правильних висновків із власних дій», - наголошує журналіст.

Австралійський генерал у відставці Мік Раян вважає, що українські військові успішно застосовують проти ворога, який переважає у силах, «стратегію корозії».

Її головними перевагами є стратегічна майстерність командирів на всіх рівнях управління, тактика несподіваних наступальних операцій та інформаційні атаки проти ворога.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі