Будівництво стіни на кордоні з Білоруссю обійдеться у 7 млрд грн – МВС

Поділитися
Будівництво стіни на кордоні з Білоруссю обійдеться у 7 млрд грн – МВС © unsplash
Щоправда, Україна з 2014 року досі ніяк не добудує навіть стіну на кордоні з РФ.

Повне інженерне облаштування кордону України та Білорусі обійдеться у 7 млрд гривень. Про це повідомив директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко. 

«Протяжність 10 найбільш небезпечних ділянок для масового перетину нелегалами з півночі становить 270 км з усього 1084 кілометрового кордону з РБ. Тільки щоб закрити ці 270 км бодай найпростішим інженерним загородження - спіральними колючим дротом «Єгоза» - треба 189 млн. грн. А все повне інженерне облаштування (рів, антивандальний паркан, вежі спостереження і рокадна дорога) кордону з Білоруссю - 7 мільярдів гривень», – написав Шевченко у Facebook.

Він також нагадав, що між Україною та Білоруссю з 2020 року діє угода про реадмісію. Згідно з нею, нелегальних мігрантів, які потрапили до однієї з країн з території іншої мають видворити назад. А сторона, з якої вони прийшли, зобов’язана прийняти мігрантів назад.

«Перед запланованим у Мінську і Москві початком нинішньої міграційної кризи з Польщею і Литвою РБ вийшла з такої ж угоди з ЄС шляхом голосування окремого закону у своєму парламенті. Це значить, що поки що принаймні зберігається юридична основа для недопущення на українському кордоні з РБ такої ж ситуації як у Польщі. Але готуватися треба все одно», – додав Шевченко.

Раніше голова МВС Денис Монастирський заявив, що у зв'язку з погіршенням ситуації з міграційною кризою та російською агресією Україна хоче побудувати на кордоні з Білоруссю та Росією стіну. Довжина стіни становитиме 1 тис. кілометрів. Щоправда, ще з початку тимчасової окупації Криму та початком російської агресії на Донбасі вже почалося будівництво «стіни» на кордоні з РФ. Однак цей проєкт досі не завершено.

Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилася 8 листопада. Владімір Путін та Алєксандр Лукашенко використовують штучно створену міграційну кризу для тиску на Європу.

Сусіди Білорусі посилюють кордони та вводять у прикордонних районах стан бойової готовності, не стала винятком і Україна. Українсько-білоруський кордон додатково охоронятимуть близько 8,5 тисяч військовослужбовців Нацгвардії, Прикордонної служби і поліцейських.

Як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість». Чому форсоване формування Союзної держави – привід України переглянути свою політику щодо Мінська – у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі