На тендерах МОЗ, проведених після відсторонення міністра Олега Мусія, перемогли компанії з "тендерної гвардії" Сім'ї і Раїси Богатирьової. Про це пише колишній голова Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський в інтернет-виданні "Обозреватель".
Як нагадує Бродський, раніше він повідомив про причини конфлікту між двома фармацевтичними кланами в статті "Тендери смерті":: "З одного боку - прямих імпортерів, інтереси яких лобіював особисто глава МОЗ Олег Мусій, з іншого - місцевої фармацевтичної мафії, представленої заступником міністра Русланом Салютиным і Миколою Мартиненком, "смотрящим" від уряду Яценюка. З тих пір багато чого змінилося в МОЗ: Мусій відсторонений, Салютін звільнений. Нарешті відбулися перші тендери на закупівлю лікарських засобів, але... насправді ситуація тільки погіршилася".
Крім того, зазначає колишній чиновник, "тепер знову немає ніяких гарантій, що купивши в красивій упаковці ліки, там дійсно буде лікуюча речовина, а не крейда. Це ще одне нововведення "лідера народної довіри" Арсенія Яценюка, за прем'єрство якого проголосувало 22% виборців, а 78% - проти".
"Як тільки Василь Лазоришинець був призначений в.о. міністра охорони здоров'я, було проведено відразу кілька тендерів на закупівлю лікарських засобів. Але, як виявилося, радіти особливо нічому. Як мовиться, за що боролися, на те й напоролися. Перемогли всі ті ж компанії з "тендерної гвардії" Сім'ї і Раїси Богатирьової: так, мова йде про компанії "Фармадіс", "Укроптпостач", "Ганза", які входять в групу Петра Багрія і Михайла Кучирка; це і сумно відомі "Людмила-Фарм" та "Фармекс-груп", - повідомив Бродський.
За його даними, найбільшу суму 121 млн грн "зірвала" "Фармекс-груп", причому, не просто так виграла, а в жорсткій конкуренції з компанією "Здоров'я". Правда, в обох кампаній де-факто один власник, до останнього часу почесний громадянин Харкова, депутат Держдуми Росії Олександр Шишкін. Як заявляє прокурор Харкова Євген Попович, "Шишкін підтримав рішення російської влади про введення військ на територію України і про прийняття Криму до складу Росії".
"Переможці тендерів, як і при Януковичі, знову несуть гроші в офіс на четвертому поверсі в Георгіївському провулку. Правда, якщо раніше такса в середньому становила 30%, то зараз, за чутками, схемотехніки зі стажем зробили коригування на розмір підвищення ПДВ, і від учасників тендерів вимагають від 10-15%. Задекларовані наміри нової влади побороти корупцію в результаті привели країну в цілому і охорону здоров'я зокрема туди, звідки й починали: до смотрящих від Сім'ї", - стверджує Бродський.