Бойовики в 90% випадків відмовляють спостерігачам у доступі - заступник голови місії ОБСЄ

Поділитися
Бойовики в 90% випадків відмовляють спостерігачам у доступі - заступник голови місії ОБСЄ Планується встановити камеру в районі донецького аеропорту © osce.org
Місія ОБСЄ має намір продовжувати встановлення камер спостереження на лінії розмежування, зокрема, на підконтрольній бойовикам території.

Понад 90% порушень в зоні АТО вчиняються на території, непідконтрольній українському урядові, про це заступник голови місії ОБСЄ Олександр Хуг заявив в інтерв'ю "Українським новинам".

"Якщо хтось не дозволяє нам вільно пересуватися, він суперечить не тільки нашому мандату, але й Мінську. На сьогоднішній день, більшість порушень відбувається на території, яка не контролюється урядом – понад 90%. Якщо ви подивіться на карті місця, де відбуваються зіткнення і сопоставите з тими, де нам обмежують свободу пересування – вони співпадуть. Де б не були бойові дії, у нас є труднощі, які нам нав'язують. І у цього може бути тільки одна причина – ті, хто нам забороняють, не хочуть, щоб ми бачили, що відбувається за цим місцем, в якому нам перегороджують дорогу", - сказав він.

Хуг підкреслив, що місія застосовує технологію спостереження за місцевістю з повітря, і може дивитися за тими місцями, де заборонили проїзд. "Нещодавно в селі Тернове (південна частина Донецької області) за лінією розмежування, так звана "ДНР" відмовила нам у доступі на певну територію – і система спостереження зафіксувала, що там була велика кількість бронемашин: 40 танків, 35 артилерійських знарядь на певній території, і ми про це говорили", - говорить заступник голови місії ОБСЄ.

Він пояснив, що у місії є можливість подолати ці обмеження. "І я хочу прояснити, що це не було порушенням "мінських домовленостей" - це зброя була за зоною відведення озброєння. Але, не дивлячись на це, ми все одно не отримали доступ. І відмова в доступі сам по собі є порушенням", - підкреслив він.

Також Хуг поінформував, що місія ОБСЄ має намір продовжувати встановлення камер спостереження на лінії розмежування, зокрема – на підконтрольній бойовикам території. "Ми плануємо встановити такі камери в районі донецького аеропорту; також одна камера буде встановлена на шахті Жовтень – це на півдні аеропорту, але все ще на території, контрольованій так званої ДНР – і з іншого боку південного краю Авдіївки. Ми плануємо дивитися на всі міста і села навколо аеропорту: Спартак, Водяне, Піски, західна околиця Донецька – ці дві камери будуть взаємодіяти", - говорить він.

За його словами, на даний момент місія ОБСЄ встановила тільки одну камеру на західній околиці села Широкіно. "Вона була встановлена там у злагоді з усіма сторонами, включаючи Збройні сили України. Цей момент з ними обговорювалося, і вони погодилися на це і допомогли нам в установці камери. Нещодавно Міністерство оборони сказало, що з тих пір, як там знаходиться камера, кількість обстрілів їх позицій скоротилася. Сама камера може моніторити всі позиції на відстані до 3 км", - сказав Хуг.

2 лютого штаб АТО звинуватив представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в бездіяльності. "Отже, своєю бездіяльністю, представники Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в певній мірі поділяють відповідальність за обстріл бойовиками Зайцево, закриття КПВВ "Зайцево" і ескалації конфлікту на Донбасі", - підкреслюється в повідомленні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі