Бойовики прибрали блокпост у Петровському – ОБСЄ

Поділитися
Бойовики прибрали блокпост у Петровському – ОБСЄ Спостерігачі ОБСЄ не побачили блокпоста бойовиків у Петровському © osce.org
У Золотому і Станиці Луганській тривають бойові дії, в тому числі на ділянках розведення сил і засобів.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, здійснюючи контроль за розведенням сил і засобів в Петровському, Золотом і Станиці Луганській, не виявили блокпоста бойовиків у Петровському, йдеться в звіті місії за 11 грудня.

"11 грудня СММ зазначила, що на північному в'їзді в Петровське вже не було блокпоста "ДНР". За твердженнями збройного члена "ДНР" в Петровському, цей блокпост був демонтований", - йдеться у звіті.

Камера спостерігачів ОБСЄ зафіксувала в Станиці Луганській вісім спалахів в минулу середу, 7 грудня. На думку членів місії, всі в межах ділянки розведення сил і засобів.

Спостерігачам також вдалося виявити свіжу вирву в двох метрах від передової позиції Збройних сил України, розташованої на північ від мосту. Воронка була виявлена в минулу суботу, 10 грудня. Члени місії вважають, що вона утворилася від розриву гранати, випущеної з підствольного гранатомета ГП-25. Приблизно в 50 метрах від нульової північної позиції "ЛНР", розташованої на мосту, спостерігачі виявили свіжу вирву. На думку членів моніторингової місії, причиною її виникнення також став розрив гранати, випущеної з підствольного гранатомета.

Камера спостерігачів ОБСЄ в Золотому зафіксувала три вибухи невизначеного походження на невстановленій відстані в минулий четвер, 8 грудня. Місії не вдалося визначити, чи ці вибухи сталися на ділянці розведення сил і засобів, чи за її межами.

У звіті спостерігачі ОБСЄ також відзначають обмеженість доступу на всіх ділянках розведення та невиконання робіт з розмінування та огородження вибухонебезпечних предметів на цих ділянках.

Розведення сил і засобів в Петровському, Золотому і Станиці Луганській передбачено Рамковою угодою Тристоронньої контактної групи, прийнятою 21 вересня 2016 року.

Читайте також: Геращенко розкритикувала Міятович за методичний посібник ОБСЄ про українські та російські ЗМІ

Нагадаємо, на саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада голови МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.

Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову очільника МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі