Російсько-терористичні війська в Донбасі продовжують здійснювати активні обстріли позицій українських військових, пунктів управління та опорних пунктів і цивільних об'єктів, у тому числі з важких озброєнь. За минулу добу окупанти найчастіше застосовували стрілецьке озброєння, 82-мм і 120-мм міномети, 122-мм і 152-мм артилерію і бронетехніку.
"На Приморському напрямку зафіксована організація двох великих баз бойової техніки терористів – Саханка (23-25 одиниць техніки, включаючи 8 танків), Безіменне (до 30 одиниць бойової техніки, включаючи 11-12 танків). На думку групи ІС, в контексті "демілітаризації Широкиного" дані дії командування російсько-терористичних військ повинні викликати особливу увагу українського військово-політичного керівництва",- повідомив координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook вранці в четвер, 6 серпня.
Також на ділянці між Чермаликом – Миколаївкою терористи активно оперують з "зеленки" на нейтральній смузі кількома піхотними групами, при вогневій підтримці 120-мм мінометів і 122-мм артилерії. Таким чином вони намагаються наблизитися до позицій сил АТО на дистанцію ефективного вогню. Також на даній ділянці бойовики використовують автоматичні гранатомети АГС-17 і мобільні зенітні установки ЗУ-23-2 на транспортних платформах.
Оперативные данные группы "Информационное Сопротивление".Российско-террористические войска на Донбассе по прежнему вед...
Posted by Dmitry Tymchuk on 5 августа 2015 г.
Раніше президент України Петро Порошенко у ході поїздки в Слов'янськ Донецької області заявив, що підрозділи Збройних сил України не будуть відводитися з пануючих висот в районі Маріуполя.
27 липня Порошенко також пообіцяв жителям Маріуполя, що місто не увійде в буферну зону. Тоді він підкреслив, що основні підрозділи в Маріуполі на своїх місцях, проте відводяться важка артилерія, системи залпового вогню.
Побоювання жителів Маріуполя з'явилися після того, як в рамках "Нормандської четвірки" було домовлено про демілітаризацію Широкиного (передмістя Маріуполя - ред.), а також про створення 30-км буферної зони. Жителі Маріуполя вимагали роз'яснити, чи означає це, що сили оборони міста повинні покинути його, враховуючи, що після демілітаризації Широкиного бойовики можуть захопити стратегічні точки, з яких буде обстрілюватися Маріуполь.