У смузі дій оперативно-тактичного угрупування "Схід" Збройних сил України терористи гатили по захисниках Павлополя з автоматичних гранатометів і великокаліберних кулеметів, Новоселівки – лише великокаліберних кулеметів.
У смузі дій ОТУ "Північ" окупанти застосовували заборонені "Мінськом" міномети. Вогнем з мінометів калібру 82 мм бойовики двічі накривали позиції Об'єднаних сил у районі Кримського.
З гранатометів обстрілювали укріплення ЗСУ поблизу Золотого-4, Зайцевого та Луганського. Оборонців Новотошківського окупанти накривали вогнем з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї, Вільного - гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
Військовослужбовці Об'єднаних сил придушували вогневі провокації противника з чергових вогневих засобів. Українські військові продовжують контролювати противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов повного припинення вогню.
Вночі 4 лютого бандформування вогонь по позиціях ЗСУ не відкривали. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, унаслідок бойових дій в Донбасі знищено трьох окупантів.
Нагадаємо, напередодні бойовики п'ять разів відкривали вогонь по позиціях Об'єднаних сил. Ворожі обстріли велися з піхотного озброєння.
Під час скайп-конференції 27 грудня учасники Тристоронньої контактної групи погодили черговий безстроковий режим припинення вогню в Донбасі з 29 грудня. "Різдвяне перемир'я" стало вже 18-м від початку війни в Донбасі. Воно, як і попередні перемир'я, у перший же день було порушено бойовиками російсько-окупаційних формувань.
30 квітня 2018 року, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".