У районі відповідальності ОТУ "Північ" на Донеччині бойовики відкривали вогонь тричі: по захисниках Кримського випустили 12 мін калібру 120 мм, Хутір Вільний обстрілювали з 82-мм мінометів, Зайцеве опинялось під ворожим вогнем з гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів.
Унаслідок мінометного обстрілу в Хуторі Вільному пошкоджений житловий будинок.
У районі відповідальності ОТУ "Схід" на Донеччині окупанти порушували режим тиші стільки ж разів. Під ворожим вогнем зі станкових протитанкових гранатометів опинялись українські укріплення поблизу Новотроїцького, з автоматичних гранатометів і кулеметів великого калібру – двічі у районі Пісків.
Від початку доби 22 грудня бандформування режим припинення вогню не порушували. Втрат серед захисників України немає.
Зазначимо, на зустрічі нормандської четвірки (Україна, Росія, Німеччина, Франція) у Парижі 9 грудня було погоджено повне припинення вогню до 31 грудня 2019 року. Від початку російсько-української війни в Донбасі припинення вогню обгорювалося на різних майданчиках вже 20 разів, однак жодного разу з вини окупантів не вдалося досягнути сталого "режиму тиші".
Через регулярні обстріли на сході України гинуть українські військові та мирні мешканці, гальмується відновлення цивільної інфраструктури, страждають українці в окупації і "сірій зоні".
Нагадаємо, упродовж червня-листопада на сході України відбулося розведення військ на трьох ділянках лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях: поблизу Станиці Луганської (26 червня), Золотого (29-31 жовтня), Богданівки та Петрівського (9-11 листопада).
Розведення військ в Донбасі й імплементація в українське законодавство "формули Штайнмаєра" були умовами Кремля для нової зустрічі в "нормандському форматі" на рівні лідерів країн-учасниць. Однак гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися, до того ж президент РФ Володимир Путін пригрозив повернути бойовиків на ділянки розведення, якщо там будуть українські поліція та Нацгвардія.
Відведення ЗСУ почалося попри відсутність семиденного режиму "тиші" і регулярні обстріли бойовиків. Під час попередніх спроб розведення бойовики згодом повертались на залишені позиції.
Докладніше про розведення в Донбасі та прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".