"Є такий Ед Нед. Або Едуард Неделяєв. Мешкає в Луганську. Увесь цей час там жив. І без їжі, і без води був, коли важко було в 14-му. Він не хотів їхати. Все розумів, але не міг. Мав на те причини. Його право. Писав в фейсбук про Луганськ, про життя в окупованному місті, про те, як воно змінюється. Часто коментував тут пости. Особливо не ховався, що видно з його ніку", - написав волонтер.
За його словами, блогер знав, що по нього прийдуть, тож "сприйняв це іронічною посмішкою".
"Ми переписувалися інколи з Едом. Але ніякої розвід-інформації він не передавав. Нічого не коректував, не кординував, не направляв, не разжігал і ще багато "не", в яких його звинувачують. Бо ніякий він не розвідник, він простий громадянин, який не сприймав окупантів владою. Він просто писав у фейсбук про життя в окупованому Луганську, називаючи речі своїми іменами. Сьогодні він отримав 14 років тюрми за "госізмєну" від "воєнного суда лнр"", - додав волонтер.
Сепаратистський сайт anna-news повідомив про те, що "МДБ ЛНР" затримало Неделяєва за нібито "розповсюдження екстремістських матеріалів" та "шпигунство". За даними "агентства", вирок блогеру було винесено 28 липня. Його звинуватили у "поширенні в мережі Інтернет негативної інформації про жителів "ЛНР"", яка нібито "принижує честь і гідність". А також у "розпалюванні ненависті та ворожнечі по відношенню до російської нації" та "шпигунстві на користь іноземної розвідки".
Нагадаємо, 13 липня окупанти "МДБ ЛНР" затримали українського блогера, інваліда дитинства по слуху Людмилу Сурженко під час перетину лінії розмежування в районі КПВВ "Станиця Луганська", на блокпосту терористів. Жінку катували, вибиваючи зізнання у "співпраці з українськими спецслужбами". З полону бойовиків Сурженко вийшла на волю лише в суботу, 29 липня. На підконтрольній Україні території їй надали необхідну медичну допомогу.
Українська сторона Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі (ТКГ) на засіданні в Мінську в середу, 2 серпня, поставила питання про неприпустимість катувань заручників ОРДЛО.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про те, що українська сторона підготувала звернення до міжнародних організацій і судових інстанцій у зв'язку з тортурами українки.