У вівторок, 29 червня, бойовики в Донбасі чотири рази порушили режим припинення вогню. На обстріли противника українські захисники відкривали вогонь у відповідь. Про це повідомили в штабі Об'єднаних Сил у середу, 30 червня.
Зазначається, що збройні формування РФ біля Невельського та Красногорівки застосували міномети 120-го калібру, біля Луганського - станкові протитанкові гранатомети та великокаліберні кулемети.
Крім того, на Луганщині був зафіксований проліт ворожого безпілотного літального апарату типу «Орлан-10» із перетином лінії розмежування. БПЛА противника був вчасно подавлений засобами РЕБ.
Станом на ранок 30 червня на сході України зафіксовано три порушення режиму припинення вогню: біля Золотого-4, Новоселівки та Новгородського.
Бойових втрат серед військових Об’єднаних сил немає.
"Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил повністю контрольована українськими військовослужбовцями", - підсумували в штабі.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.