Блокування місії ОБСЄ в Донецьку: «протестувальники» почали прибирати намети

Поділитися
Блокування місії ОБСЄ в Донецьку: «протестувальники» почали прибирати намети
Старт протестам дало затримання українськими військовими росіянина Андрія Косяка, який під виглядом розмінування займався розвідкою позицій ЗСУ.

Учасники «протестів» проти роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продовжують збиратись під готелем у тимчасово окупованому Донецьку, однак спостерігачі фіксують ознаки згортання активності.

Зокрема, після звернення до людей так званого «мера» Донецька, спостерігачі помітили, що деякі учасники зібрання почали розбирати встановлені намети, йдеться у щоденному звіті місії.

«За спостереженнями СММ, масове зібрання завершилося 23 жовтня», - зазначають спостерігачі. Окупаційна влада ситуацію не коментує, чи продовжуватимуться протести, невідомо.

Водночас найзатятіші «протестувальники» продовжують збиратись під готелем: близько 250 осіб вдень (чоловіків і жінок різного віку) та 30 (переважно чоловіків 30-39 років) – вночі.

Ввечері 21 та вночі 22 жовтня, за спостереженнями СММ, до 20 чоловіків віком від 20 до 39 років регулярно чергували навколо готелю і щонайменше двоє повсякчас стояли на східному та західному під’їздах до готелю.

Вранці 22 жовтня троє спостерігачів вийшли на паркінг готелю, аби перевірити автомобілі. За їхньою роботою спостерігали дев’ять молодих чоловіків у цивільному одязі, шестеро з них фіксували техогляд на телефони. Після перевірки спостерігачі повернулися в готель.

У п’ятницю «протестувальники» час від часу збиралися перед готелем, співали пісень, виступали з промовами та тримали плакати з критикою діяльності місії, а також програвали гучну музику через акустичну систему і дивилися фільми на переносному екрані.

У декількох випадках спостерігачі бачили, як бойовики на автомобілях з написом «поліція» блокували східний і західний під’їзди до готелю, а також зафіксували двох чоловіків в одязі військового типу навколо готелю.

У п’ятницю, 22 жовтня, патрулі з готелю не виїжджали та не приїжджали до нього. Через «протести» спостерігачі не змогли перевірити  роботу блокпосту бойовиків у тимчасово окупованій Оленівці.

Нагадаємо, 19 жовтня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відновила патрулювання, воно було заблоковано із 17 жовтня через протести під будівлею готелю, де розташований штаб місії.

«Протестувальники» вимагали звільнити російського найманця Андрія Косяка, затриманого в районі Золотого 13 жовтня. Косяк з групою бойовиків займався розвідкою залишених українських позицій під виглядом «розмінування території». Суд заарештував бойовика, йому оголосили підозру в участі в діяльності НЗФ (ч.2 ст. 260 КК України).

Підконтрольна РФ окупаційна влада ОРДЛО вимагали від України видати Косяка без жодних умов. У хід пішли: погрози «вийти зі складу СЦКК»; шантаж «безстроковою відмовою надавати гарантії тиші для проведення ремонтних роботу»; протести під штабом ОБСЄ в Донецьку і блокування спостерігачів на базі в Горлівці.

Блокування роботи СММ різко розкритикували Україна і ОБСЄ, закликавши Росію припинити провокації проти спостерігачів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі