З території "Азовсталі" виїхали близько десятка автобусів, у яких можуть перебувати українські захисники комбінату. Про це повідомляє Reuters із посиланням на свого свідка з місця подій.
Скільки людей було в автобусах, не вдалося встановити.
Ukrainian troops reportedly leaving the Azovstal by Russian busses now.
— Illia Ponomarenko 🇺🇦 (@IAPonomarenko) May 16, 2022
By @Reuters pic.twitter.com/3r0G4uubTS
Російське видання "Медиазона", сайт якого заблокований в РФ, опублікувало фото автобусу із пораненими військовими, ймовірно вивезеними з "Азовсталі". Як зазначається, авторство знімку належить Reuters.
Українська влада поки не повідомила офіційної інформації з цього приводу.
Перед цим радник керівника ОП Олексій Арестович заявив, що Володимир Зеленський ввечері 16 травня може розповісти, що насправді відбувається на заводі "Азовсталь" у Маріуполі.
Раніше командир "Азову" підполковник Денис Прокопенко розповів, що увесь Маріупольський гарнізон виконує затверджене рішення вищого військового командування для збереження життів. Захисники сподіваються на підтримку українського народу.
Ситуація у бомбосховищах на металургійному комбінаті «Азовсталь», де українські захисники досі тримають оборону, критична. Більшість бійців поранені, в тому числі і тяжкопоранені, а запаси їжі та води майже вичерпані.
Водночас Росія не погодилась на процедуру евакуації бійців та тіл їхніх загиблих побратимів у третю країну. Більше того, напередодні «Азовсталь» обстріляли фосфорними бомбами.
Про те, із чого народжувався «Азов» і як перетворився на еліту української армії? Чому українська влада, завжди побоюючись його, все-таки не чіпала й давала розвиватися? Хто може їх урятувати? Читайте в інтерв’ю Інні Ведерніковій інструктора «Азова» Георгія Купарашвілі «Тісні ворота. Чому світ має врятувати «Азов».