Більшість українців за компроміси заради миру на Донбасі, але не будь-які — опитування

Поділитися
Більшість українців за компроміси заради миру на Донбасі, але не будь-які — опитування © https://www.facebook.com/pressjfo.news/posts/639962326496387?__tn__=K-R
Прихильників "будь-яких компромісів" за півроку стало менше.

Більшість громадян України, а саме 58,5%, вважають що заради встановлення миру на Донбасі варто шукати та погоджуватися на компроміси, але не на всі. Про це йдеться в спільному опитуванні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології. При цьому в червні цього року прихильників такої позиції було 49%.

Водночас лише 14% українців вважають, що заради миру варто погоджуватися на будь-які компроміси, однак порівняно з червнем кількість прихильників цієї точки зору зменшилася на 6%.

Позиція "йти на компроміси, але не на всі" переважає в усіх регіонах: Західному (57%), Центральному (53%), Південному (60%), Східному (67%).

При цьому на будь-які компроміси більш схильні йти громадяни у Південному (24%) та Східному (18%) регіонах і значно менше – у Центральному (10%) та Західному (13%) регіонах.

Натомість на Заході (29%) та в Центрі (20%) порівняно більше тих, хто думають, що мир на Донбасі може встановитися лише з позиції сили – коли одна зі сторін переможе.

Також на будь-які компроміси найбільше готові йти виборці "Опозиційної платформи – За життя" (близько 33%), менше – виборці "Слуги народу" (близько 14%), найменше – "Європейської солідарності" (лише близько 5%).

Водночас громадяни України вважають неприйнятними більшість компромісів, на яких наполягає Росія, з посиланням на Мінські домовленості. Найменш прийнятними є:

- проведення виборів на умовах бойовиків (неприйнятно для 66% та лише для 16% - прийнятно),

- амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ (63% проти 19%),

- формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників (56% проти 21%).

Більшою готовністю йти на ті чи інші компроміси вирізняються Південь та Схід – 41% та 53,5%, відповідно, вважають прийнятним закріплення в Конституції "особливого статусу" ОРДЛО.

Більшість українців вважають, що найбільш ефективними заходами для досягнення миру є відновлення нормального життя на звільнених територіях (32%) та міжнародний тиск на Росію (також 32%). Ще 15% вважають ефективним надання "ДНР" та "ЛНР" особливого статусу в межах України.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року на територіях, що контролюються Україною серед 2041 респондента. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Такоже про дані опитування жителів ОРДЛО та їхнє бачення ситуації читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі