Відсоток осіб, які серед дев'яти характеристик діяльності ОУН обрали тільки позитивні (можна було вибрати до трьох), склав 48%, тільки негативні – 22%, як позитивні, так і негативні – 5%.
Серед джерел історичних знань для всього населення перше місце посіли розмови з родиною та близькими (40%), а потім - школа (38%), книги (36%), фільми (29%), українські телевізійні канали (25%) та Інтернет (24%).
Історія України вважається дуже важливою або важливою у відповідях 83% жителів України; 82% вважають такою історію свого регіону (під регіоном тут найчастіше розуміється область або дещо більша територія, яка охоплює історичний край, наприклад, Галичину або Поділля). Відсоток тих, хто вважає дуже важливою або важливою історію СРСР, складає тільки 51%.
Опитування проводилося на всій території України, за винятком окупованих територій Криму та Донбасу, в період з 23 листопада 2016 року по 6 грудня 2016 року, методом безпосереднього опитування в домах респондентів (з використанням анкети на папері - PAPI). Кількість складала 4000 осіб і включала мешканців України віком від 18 років. Дослідження проводив Національний центр культури та Інститут політичних досліджень Польської Академії наук. Роботу на місцях здійснювала Соціологічна група "Рейтинг" / Rating Group (Київ, Україна).
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у жовтні 2015 року відносна більшість українців (41%) підтримувала ідею визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України, 38% опитаних - не підтримували. Протягом 2014-2015 років кількість прихильників визнання ОУН-УПА зросла з 27% до 41%, при цьому число противників цієї ідеї суттєво зменшилася (з 52 до 38%). "Таким чином, уперше за роки дослідження даного питання кількість прихильників визнання ОУН-УПА в Україні перевищила кількість противників", - відзначали соціологи.