Більшість українців підтримують "здоровий націоналізм"

Поділитися
Більшість українців підтримують Бандерівців в Україні значно побільшало. Майже ніхто не хоче вчити своїх дітей у школі мовою окупантів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Соціологи підбивають підсумки 25-річчя незалежності України та фіксують основні світоглядні зміни.

За роки незалежності в Україні помітна тенденція до зростання "проукраїнськості", свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС.

За даними досліджень, у 1991 році 51% населення вважали, що головною мовою викладання в школі повинна бути українська (не погоджувалися з цим 27%), у 2016 році думку щодо української як головної мови викладання поділяють 69% (не згодні 13%).

Переконання, що "здоровий націоналізм нам необхідний" у 1991 році поділяли 48%, у 2016 - 61%.

Соціологи також відзначають зростання впевненості у спроможності країни. У 1991 році 37% населення були певні, що Україна може вижити тільки з економічною допомогою Заходу, у 2016 – 19%.

У 1991 році 31% населення вважали, що Україна може вижити тільки з допомогою Росії, у 2006 році цей відсоток зріс до 39%, у 2011 році – до 40%, а у 2016 році на допомогу Росії покладається лише 11% (не згодні з цим 68%).

Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" разом з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 серпня 2016 року у всіх областях України, окрім окупованих територій. У результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2,3%. Для порівняння наводяться дані досліджень, проведених у різні роки Фондом "Демократичні ініціативи", Київським міжнародним інститутом соціології та Центром Разумкова.

Читайте також: У трамваях Львова компостери розмалювали в казкових звірів з робіт Марії Приймаченко

Напередодні святкування незалежності України "Дзеркало тижня. Україна" запропонувала журналістам, письменникам, митцям, представникам різних поколінь поділитися оповідками про тих, чиї долі та вчинки вразили за останні 25 років. Детальніше читайте у спецпроекті до Дня Незалежності України "Доля і долі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі