Більшість українців за рік війни не стикалися з корупцією та неналежною роботою держорганів – опитування

Інфографіка
Поділитися
Більшість українців за рік війни не стикалися з корупцією та неналежною роботою держорганів – опитування © Центр надання адміністративних послуг міста Києва/facebook
Щоправда, ті, хто стикалися, в більшості випадків називають одні й ті самі заклади.

Більшість українців за рік повномасштабної війни особисто не стикалися з неналежною роботою таких державних органів чи установ, як поліція, ЦНАП, пенсійний фонд, школи тощо. Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби «Центр Разумкова».

Що стосується тих, хто все ж стикався з неналежною роботою, то 9% опитаних вказали в цьому контексті на заклади охорони здоров’я. Інші установи чи органи респонденти називали значно рідше.

«Те саме стосується і проявів корупції у державних органах та установах: українці особисто майже зовсім не стикалися із корупцією у згаданих установах. Варто відзначити, що такі результати опитування не можуть бути об’єктивною оцінкою діяльності відповідних органів та установ та не свідчать, що проявів корупції чи неналежного виконання обов’язків у цих органах не існує. Просто більшість  громадян зазначила, що  не стикалися з такими проявами у власному досвіді», – вказано у релізі.

Дослідження провели Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA з 13 по 21 грудня 2022 року.  2018 повнолітніх  респондентів опитали методом face-to-face проводилося у: Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій областях (Західний макрорегіон); Вінницькій, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях, а також в місті Києві (Центральний макрорегіон); Миколаївській, Херсонській та Одеській областях (Південний макрорегіон); Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях (Східний макрорегіон).

Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою  вибіркою. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). 

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі