Більшість українців прагнуть визволення Криму навіть на фоні зменшення допомоги заходу – соцопитування

Інфографіка
Поділитися
Більшість українців прагнуть визволення Криму навіть на фоні зменшення допомоги заходу – соцопитування © УНІАН
Загалом в країні до територіальних поступок готові 9% громадян.

Абсолютна більшість українців вважають неприйнятними будь-які територіальні поступки для досягнення миру. За даними Київського міжнародного інституту соціології лише 9% загалом готові до поступок, хоча 87% українців проти жодних поступок.

Водночас під час опитування респондентам запропонували  два сценарії, один з яких включав допомогу Заходу визволити та надійно захистити всі території включно з Донбасом, проте без Криму. Другий сценарій – спроби військового визволення Криму, проте з розуміння, що Захід може зменшити допомогу, а війна може затягнутися.

Навіть при такому підході більшість респондентів – 64% – вважають, що Україна має намагатися звільнити всю територію включно з Кримом, навіть якщо буде ризик зменшення підтримки Заходу і ризик тривалішої війни.

Водночас  24% більше схиляються до варіанту, що в обмін на визволення та захист усіх територій з Донбасом (але без Криму) Україна може утриматися від військових дій в Криму.

При цьому наполягають на визволенні всіх територій, включно з Кримом більшість жителів у всіх регіонах України.  Підтримка «компромісу» становить не більше 27% залежно від регіону.

Опитування проводилось  Київським міжнародним інститутом соціології 22 лютого-6 березня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2007 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України. Водночас до вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі