Більшість українців хотіли б бачити на чолі об'єднаної православної церкви Епіфанія - опитування

Поділитися
Більшість українців хотіли б бачити на чолі об'єднаної православної церкви Епіфанія - опитування
Соціологи також розповіли, як українці ставляться до ПЦУ, УПЦ МП та УГКЦ.

Якби Православну церкву України об'єднали з УПЦ Московського патріархату в одну церковну організацію, то 65,7% українців хотіли б бачити її предстоятелем нинішнього главу ПЦУ Епіфанія, йдеться в результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Тільки 31,4% респондентів хотіли б бачити предстоятелем об'єднаної організації Онуфрія - главу Московського патріархату.

Ще 3% опитаних вирішили назвати свій варіант предстоятеля, а 54,9% не змогли відповісти на відповідне опитування. При цьому 6,2% громадян відмовились відповідати на запитання.

ПЦУ упц.PNG (36 KB)
ПЦУ упц.PNG (36 KB)

У разі об'єднання ПЦУ, УПЦ МП та Української греко-католицької церкви, то 49,7% хотіли б бачити предстоятелем Епіфанія, 25,8% - Онуфрія і 23,2% - чинного главу УГКЦ Святослава Шевчука. Ще 1,3% громадян назвали свою кандидатуру.

угкц.PNG (39 KB)
угкц.PNG (39 KB)

При цьому 42,4% громадян позитивно ставляться до ПЦУ, 10,3% - негативно. Ще 37,2% нейтрально ставляться до Православної церкви України.

До УГКЦ позитивно ставляться 35,3% опитаних, негативно - 6% українців, а нейтрально - 46,1%. До УПЦ Московського патріархату позитивно ставляться 23% респондентів, негативно - 31,6%, 36,8% - нейтрально.

церкві.jpg (29 KB)
церкві.jpg (29 KB)

Опитування проводилося опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) серед 2 тисяч респондентів на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території Криму і ОРДЛО, що тимчасово не контролюються владою України. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% - для показників, близьких до 25%, 1,5 % - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%, 0,5% - для показників, близьких до 1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі