В Україні найбільше аспірантів навчається за спеціальностями право (14%), соціальні та поведінкові науки (12%), педагогіка (8%) та гуманітарні науки (8%). Відповідні дані наводить Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти у своєму річному звіті (НАЗЯВО).
Зазначається, що трохи менше аспірантів навчається за спеціальностями охорона здоров′я (7%) та управління й адміністрування (7%).
У той же час аспірантів, що пишуть дисертацію з біології, значно менше - лише 2%, з виробництва і технологій- 1,4%, з природничих наук – 4%, з математики та статистики- 1,6%. Найменше аспірантів пише дисертаційну роботу, пов'язану з хімічною та біоінженерією.
Раніше повідомлялося, що в Україні почастішали випадки проникнення в наукову спільноту недоброчесних науковців. На думку Президента НАН України Анатолія Загороднього, це моральна відповідальність кожного науковця. За його словами, сам факт наявності плагіату є свідченням хвороби суспільної моралі, оскільки здорове суспільство виштовхує пройдисвітів – і вони стають маргінальними. Поява ж плагіату свідчить про те, що на якомусь з етапів підготовки чи захисту наукової дисертації "хтось недопрацьовує".