Більшість опікунів проти онлайн-навчання у школі – опитування

Поділитися
Більшість опікунів проти онлайн-навчання у школі – опитування © depositphotos/maroke
Причому наявність чи відсутність укриттів у школах не надто вплинули на думку респондентів.

Дистанційний формат навчання під час війни не підтримують 63% опікунів, чиї діти чи онуки навчаються у школах. Про це йдеться у результаті опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. 

Як зазначили соціологи, ставлення до дистанційного навчання не змінилося у порівнянні з 2021 роком, коли такий формат діяв через коронавірус.

Вказано, що опікуни, які живуть зі своїми дітьми чи онуками у селах, трохи частіше підтримують дистанційне навчання, ніж ті, хто живуть у великих містах. Зокрема, перших виявилося 36%, других – 31%. При цьому ставлення до дистанційного формату освіти не залежить від фінансового становища опікунів.

На підтримку дистанційної освіти не вплинув той факт, що навчальні заклади мають безпечні та обладнані бомбосховища. Зокрема, 64% опікунів, чиї діти чи онуки ходять у школи, облаштовані укриттями, виступають проти онлайн-навчання. При цьому 61% опікунів, чиї діти/онуки вчаться у школах без сховищ, теж хотіли б, аби, попри це, їхні діти відвідували заклад освіти в очному форматі. 

Згідно з відповідями опікунів, близько 62% шкіл у країні (без врахування Донецької, Луганської та Херсонської областей) мають безпечні та обладнані укриття. Найбільша частка опікунів, які зазначили, що в школах, де навчаються їхні діти/онуки, є укриття у разі  повітряної тривоги чи артобстрілу, проживає у західних областях (76%). Тоді як серед опікунів східних та південних областей лише 47% і 34%, відповідно, повідомили про наявність укриття у школі їхніх дітей/онуків.

Опитування провели з 3 по 17 липня 2023 року. Всього, методом face-to-face, соціологи опитали 2011 респондентів віком від 18 років, які проживали на підконтрольних Україні територіях. До вибірки не потрапили особи, які перебувають в інституційних умовах: лікарнях, в’язницях, на військовій службі, яка унеможливлює відбір у звичайних домогосподарствах тощо.

За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує:

  • 2,8% для показників, близьких до 25 або 75%;
  • 2,0% для показників, близьких до 12 або 88%;
  • 1,4% для показників, близьких до 5 або 95%;
  • 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.

Водночас слід враховувати систематичні відхилення вибірки через вимушену міграцію населення, спричинену російсько-українською війною. 

Раніше в Міносвіти повідомили, що новий навчальний рік планують розпочати в очному або змішаному форматі в 80-85% шкіл. За словами заступника глави МОН, у кінці минулого навчального року кращі показники були у тих шкіл, які забезпечували офлайн або змішану форму навчання. Таких в Україні було приблизно 75%, натомість 25% працювали дистанційно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі