Більшість киян (56%), які зверталися до державних медичних закладів, платили за отримані послуги (готівкою за квитанцією чи без неї, благодійний внесок, подарунок), свідчать дані опитування КМІС.
39% пацієнтів державних закладів вказали, що отримували послуги безплатно, а близько 5% не дали відповіді.
Отримання безплатних послуг частіше зазначали молоді люди (40% респондентів 18-29 років) та люди старшого віку (35% серед осіб старших за 59 років), тоді як у середній віковій групі безкоштовно отримували медичні послуги лише 20% тих, хто за послугами звертався.
Величина коштів, які пацієнти сплачували за медичні послуги, здебільшого була або помірною, не суттєвою для бюджету (для 36% пацієнтів), або відчутною, але не критичною (для 40% пацієнтів). Натомість для 15% пацієнтів відповідна сума виявилася дуже обтяжливою (серед осіб старшої вікової категорії вже 31% відзначили критичність для свого бюджету медичних виплат).
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування серед 500 киян з 15 по 23 січня 2018 року. Запитання для опитування були запропоновані фондом "Демократичні ініціативи". Статистична похибка вибірки – від 1% до 4,5%.
Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", серед українців, які протягом останнього року особисто стикалися з ситуаціями дачі хабарів, більшість (51%) робили це в медичних установах.