Більшість громадян вважають, що в Україні відбувається збройний конфлікт з РФ, однак є й незгодні – опитування

Документ
Поділитися
Більшість громадян вважають, що в Україні відбувається збройний конфлікт з РФ, однак є й незгодні – опитування © Операція Об'єднаних сил / Facebook
При цьому більшість українців вважають, що в першу чергу завершення збройного конфлікту залежить від РФ.

В Україні є певний відсоток громадян, які не погоджуються з тезою про те, що в Україні відбувається збройний конфлікт з Росією. Водночас більшість українців переконані, що завершення збройного конфлікту в Донбасі та окупація українського Криму в першу чергу залежатиме від РФ. Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень у співпраці з Центром прав людини ZMINA.

Зокрема, понад 80% згодні з тим, що в Україні зараз відбувається збройний конфлікт з РФ. Однак, 14,5% не погоджуються з таким твердженням, ще 4,8% вагаються із відповіддю. 

При цьому 72,3% впевнені, що окупація Криму та ситуація в Донбасі є частинами одного збройного конфлікту з Росією. Ще 12,2% радше погоджуються із такою тезою. 

Крім того, думку про те, що завершення збройного конфлікту на сході України насамперед залежатиме від Росії, висловили 67,2% громадян, про завершення окупації з ініціативи РФ висловилися 64,5%. Ще 35% переконані, що саме Україна має вирішити питання російсько-української війни. Така ж позиція щодо Криму у 30,9% опитаних.

На зусилля США щодо Донбасу сподіваються 16,8% громадян, щодо Криму – 14%. На зусилля європейських країн щодо Донбасу сподіваються 14%, щодо Кримського півострова – 11,7%.

Також 54% вважають, що Україна не повинна йти на жодні компроміси для того, аби завершити збройний конфлікт в ОРДЛО. Ще 70% респондентів сприймають повернення окупованих територій Донбасу під контроль України як реальну можливість. Водночас 24% скептично налаштовані проти цього.

Якщо говорити про перспективу повернення під контроль української влади Кримського півострова, то реальною таку перспективу вважають 58% громадян. Втраченим для України Крим вважають 37% українців.

Згідно з опитуванням, 38% опитаних вважають, що однією з найважливіших дій для відновлення миру в Україні є розробка національної стратегії припинення збройного конфлікту та відновлення миру. Ще 26% відносять до найважливіших дій покращення інформування людей в Криму та ОРДЛО про події в Україні. Також 23% опитаних переконані, що потрібно створювати можливості для діалогу зі звичайними людьми з Криму та ОРДЛО. Опитування показало, що на думку 74% респондентів, ініціатором створення державного плану дій щодо переходу від стану збройного конфлікту до миру має стати президент України.

Якщо говорити про отримання російських паспортів жителями ОРДЛО, то 46% українців ставляться до цього з розумінням, адже це «допомагає людям вижити на цих територіях». У випадку з російськими паспортами в окупованому Криму такої позиції притримуються 47%. Ще 26% взагалі не вважають це громадянством. 

Для 47% громадян мешканці окупованого Криму та Донбасу є жертвами збройного конфлікту та потребують всебічної підтримки з боку України. Однак, 12,9% громадян не погоджуються з тим, що потрібно витрачати ресурси на збереження зв’язків з мешканцями ОРДЛО та Криму. Ще 24,6% респондентів згодні з тим, що жителі Криму та ОРДЛО залишилися проживати на територіях, які не контролюються Урядом України, за власним бажанням, тому їх не має підтримувати Україна.

Дослідження провів Харківський інститут соціальних досліджень у березні – квітні 2021 року на замовлення представництва президента України в Криму у співпраці з Центром прав людини ZMINA та за підтримки. Всього опитали 10 тис. респондентів методом інтерв’ю face-to-face. У кожній області та місті Києві опитано по 400 респондентів. Вибірка репрезентує доросле населення України віком від 18 років.Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 1% для України в цілому та 5% для кожної окремої області України та міста Київ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі