В регіонах України завершується підрахунок голосів виборців на місцевих виборах, а також складання протоколів і передача від дільничних виборчих комісій (ДВК) в сільські, селищні та міські територіальні виборчі комісії (ТВК).
Зараз цей процес завершено вже в понад 91% ДВК, повідомляє пресслужба ЦВК 27 жовтня.
За інформацією секретаріату Центрвиборчкому, станом на 12:00 вівторка, близько 26,7 тисяч ДВК (91% від загальної кількості) завершили підрахунок голосів виборців, склали про це протоколи і передали всю виборчу документацію в ТВК.
Процес повністю завершено в шести областях: Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Сумській, Хмельницькій і Чернівецькій.
Почався процес передачі протоколів від ТВК територіальних громад (сільських, селищних, міських) районним і обласним ТВК.
Сільські, селищні та міські ТВК складають протоколи про результати по виборах депутатів сільської, селищної та міської ради, а також відповідної сільської, селищної та міської голови. Також вони складають протоколи про підсумки голосування з виборів депутатів районної та обласної ради, які передають в районні та обласні ТВК. Останні на підставі цих протоколів встановлюють результати виборів депутатів районних та обласних рад.
Зокрема, в 15 областях (Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській) районні ТВК вже прийняли 60 таких протоколів.
У дев'яти областях (Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській та Черкаській) 9 протоколів отримали обласні ТВК.
21 жовтня в Центральній виборчій комісії заявили, що підрахунок голосів на місцевих виборах буде тривалим.
Такі висновки Центрвиборчком зробив на основі результатів симуляції підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, проведеної у вересні.
Представники ОПОРИ зафіксували порушення процедури підрахунку голосів членами ДВК на 10,23% ділянках.
На 89,77% ділянках порушень не зафіксовано. При цьому на місцевих виборах у 2015 році було всього 2,2% порушень на виборчих дільницях. А в 2019 році, на позачергових парламентських виборах, порушень було 3%. В "Опорі" зростання кількості порушень пов'язують із застосуванням нової виборчої системи.