Більше 80% жителів Донбасу ніколи не були в країнах ЄС

Поділитися
Більше 80% жителів Донбасу ніколи не були в країнах ЄС Жителі звільнених частин Донбасу не дуже часто їздять до країн ЄС © EUobserver
Значна частина жителів Донецької і Лунганської областей мають закордонний паспорт. Але їздять не до Європи.

Абсолютна більшість (81%) мешканців звільнених частин Донецької і Луганської областей ніколи не бували у країнах Європейського Союзу, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи".

Тих, хто хоч раз відвідував ЄС, дещо більше у Донецькій області – 24% проти 15% у Луганській області.

При цьому більшості жителів Донбасі (59%) доводилося бувати на Росії. У Луганській області трохи дещо більше – 65,5%, тоді як у Донецькій – 52%. Серед тих, хто відвідував Росію, більшість робили це кілька разів.

Демократичні ініціативи

Загалом менше 3% мешканців Донбасу вже отримали новий біометричний паспорт. Цей показник дещо нижчий, ніж на Заході (11%), Півдні (7,5%) і в Центрі (7%). Так само 3% мають старий закордонний паспорт із діючою Шенгенською візою. Кількість тих, у кого є паспорт без такої візи, більша у Донецькій області (30%), ніж у Луганській (14%). Відповідно, частка тих, у кого є який-небудь закордонний паспорт, більша в Донецькій області (37%), ніж у Луганській (18%). У середньому по Донбасу цей показник приблизно відповідає усім іншим регіонам, окрім Заходу, де закордонний паспорт мають значно більше мешканців (44%).

Опитування на контрольованій Україною території в Луганській і Донецькій областях було проведене фондом "Демократичні ініціативи" із залученням мережі фірми Ukrainian Sociology service протягом 1–11 липня 2017 року у Донецькій області і 8–26 липня у Луганській області. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів. Похибка вибірки становить 4,6%.

За даними опитування КМІС, за останні два роки майже кожен десятий дорослий українець (10%) відвідував країни Європейського Союзу принаймні одного разу. Головними причинами відвідування ЄС є відпочинок (29%), відрядження (28%) та працевлаштування (18%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі