Кількість біженців з України на території Білорусі становить 160 тис., повідомив міністр закордонних справ республіки Володимир Макей в інтерв'ю Радіо ООН. За його словами, на даний момент їх кількість не збільшується. Мінськ стверджує, що були вжиті всі заходи, щоб вимушені виїхати зі своєї країни українці "не почували себе як опинилися в якійсь біді".
"Проблему (вимушеної міграції і біженців - ред.) треба вирішувати. Ми це відчуваємо на собі - у нас більше 160 тис. біженців з України. Зараз кількість не зростає, зупинилася. Але ми змушені були приймати серйозні рішення, які повинні були привести до того, щоб ці люди не відчували себе як опинилися в якійсь біді", - сказав Макей, стенограма інтерв'ю опублікована на сайті зовнішньополітичного відомства республіки в понеділок.
Він зазначив, що під час зустрічей з представниками ряду європейських держав у ході заходів вересневій сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку йому говорили, що "біженці, які прибули в ту чи іншу країну, не завжди сприймають закони, які діють у цій країні, не завжди ведуть себе адекватно".
"Тут повинен бути відповідний баланс, тобто готовність суспільства прийняти цих біженців, але і готовність біженців до інтеграції в те чи інше суспільство в тій чи іншій країні. Це дуже важливо", - підкреслив Макей.
На думку глави білоруського МЗС, держава повинна надати певні правові рамки для інтеграції біженців в те чи інше товариство, до цього потрібно залучати і приватний бізнес.
"Звичайно, проблема глобальна, але у нас, в Білорусі, на цьому етапі вона вирішена. Сподіваємося, що більше таких хвиль у майбутньому не буде. Але ми, з боку спостерігаючи за тим, що відбувається в Європі, вважаємо, що потрібно приймати швидкі, чіткі і конкретні рішення, інакше скоро європейці будуть думати про збереження європейської ідентичності", - зауважив Макей.
Нагадаємо, що згідно з даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців, налічується більш 900 тис. українців, які подали заяву на отримання статусу біженця в інших державах або іншої форми легального перебування. Більшість біженців з України виїхали в Росію і Білорусь.