Майже 100 га Біличанського лісу у Святошинському районі Києва біля табору «Лісовий Артек» під загрозою забудови, повідомляє рух ЧЕСНО.
Договір з ТОВ «Літораль», яке вже 15 років орендує тут землю, було підписано ще за часів, коли столицю очолював Леонід Черновецький — у 2007 році. Відтоді активісти не припиняли боротьбу і у 2014 році був підписаний президентський указ, згідно з яким ліс отримав найвищий природоохоронний статус національного парку.
А два роки тому, йдеться у повідомленні руху ЧЕСНО, межі нацпарку вдалося нанести на кадастрову карту і ці ділянки виявились фактично в середині території, яка є природно-заповідним фондом.
Аби з’ясувати позицію міста з цього питання, ЧЕСНО звернувся з листом до Київської міської державної адміністрації.
«Профільний департамент відправив запит на це товариство, щоб отримати відповідні документи, але воно їх так і не надало. Цю частину лісу обстежили інспектори і виявили, що там ростуть багаторічні дерева. Департамент пропонує Київраді проєкт рішення щодо відмови в подовженні оренди», — наголосив заступник голови КМДА Петро Оленич.
У отриманій ЧЕСНО офіційній відповіді цю інформацію підтверджено. Відтак, Київрада може зарадити знищенню заповідного фонду: для цього депутати і мер міста Віталій Кличко (УДАР) мають не подовжувати договір з ТОВ «Літораль».
«Те, що ліс захищений президентським указом і має найвищий природоохоронний статус, не означає, що битва за його збереження виграна. Ми щороку бачимо різні спроби зазіхнути на невідновлювальний ресурс держави і з боку місцевих рад Київщини, і з боку окремих недоброчесних забудовників. Рух ЧЕСНО стояв і стоятиме на захисті цього лісу, який допоміг Збройним Силам втримати лінію оборони по річці Ірпінь. Тому ми стежитимемо за рішеннями місцевих рад і Київщини, і Києва», — наголосила очільниця організації Віта Думанська.
Ці майже 100 га лісу, наголошують в русі, не єдина частина нацпарку, де відбувається боротьба. Ще 1,5 га Біличанського лісу планують вирубати для побудови пожежного депо ДСНС. Його планували будувати для Євро-2012.
Крім того, зараз межі нацпарку «Голосіївський» у судовому порядку оскаржує також і Коцюбинська селищна рада, яка ще у 2008 році неправомірно роздала в лісі 501 ділянку депутатам та їхнім родичам, а також підставним особам. Акти права власності на землю прокуратура успішно оскаржує в судах, ділянки, які раніше були в приватній власності, прибирають з кадастрової карти.
Рішення Київської обласної ради та Коцюбинської селищної ради, яким площу селища було незаконно збільшено за рахунок столичного лісу, Київрада оскаржує в апеляційній інстанції.