Бойовики російсько-окупаційних формувань знизили вогневу активність, але не припинили обстріли українських позицій у районі проведення операції Об'єднаних сил. У понеділок, 14 червня, противник двічі порушив умови повного і всеосяжного перемир'я, задіявши гранатомети й іншу піхотну зброю. Збройні сили України відповіли вогнем зі штатного озброєння. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, повідомляє пресцентр штабу ООС.
По позиціях ЗСУ поблизу Новотошківського на Луганщині окупанти відкривали вогонь зі станкових (СПГ), ручних протитанкових (РПГ) і підствольних гранатометів, а також стрілецької зброї.
Водяне на Приазов'ї опинилося під вогнем ворожих РПГ, автоматичних станкових гранатометів (АГС) і великокаліберних кулеметів.
«На обстріли російсько-окупаційних військ українські захисники відкривали вогонь у відповідь. Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону СЦКК, застосовуючи встановлений координаційний механізм», - відзначили в штабі.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинули 47 українських військових, понад 60 бійців було поранено.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.