Без опалення: перелік речей, які допоможуть зігрітися взимку

Поділитися
Без опалення: перелік речей, які допоможуть зігрітися взимку © freepik/freepik
Їх краще придбати вже зараз.

Цієї зими українці можуть зіткнутися не лише з відключенням світла, а і з відсутністю опалення. Щоб не замерзнути в цей час, краще завчасно попіклуватися про альтернативні джерела тепла. Видання «Українська правда» розповіло, що варто купити на випадок відсутності опалення в будинку чи квартирі.

В першу чергу потрібно звернути уваги на грілки. Щоб зігрітися можна придбати:

  • найпростішу грілку виробництва заводу «Київгума» (коштують від 140 до 180 грн.);
  • каталітичну грілку, що працює на бензині і має здатність сильно розігріватися (вартість може коливатися від 400 до 1500 грн в залежності від виробника);
  • кишенькову багаторазову грілку для рук (близько 400 грн);
  • хімічні грілки для рук, ніг, тіла (від 70 до понад 2 000 грн).

Імпровізовану бюджетну грілку можна зробити і самотужки. Для цього потрібна звичайна пластмасова пляшка і гаряча вода. Утім, пам'ятайте, що таку грілку не можна притуляти до відкритих частин тіла, щоб не обпектися. Натомість, замотайте її у рушник. Можна використовувати для нагрівання постілі.

Свічний обігрівач

Його можна зробити власноруч. Для цього вам знадобиться три горщики з-під квітів. Суть свічкового обігрівача у тому, що він складається з трьох горщиків для квітів різного діаметру, які встановлюються над свічкою. Між собою вони з'єднуються довгим металевим болтом з нанизаними на нього шайбами та гайками.

Свічка віддає своє тепло, горщики нагріваються, а центральний стрижень розжарюється. Перш ніж обігрівач почне гріти кімнату, повинна випаруватись залишкова волога – на це може піти 3-4 години. Свічковий обігрівач може підвищити температуру в кімнаті до 20 квадратних метрів на кілька градусів – це небагато, але можна поставити кілька таких пристроїв.

Увесь цей прилад можна поставити на металеву тацю або деко для запікання, на нього – свічки, довкола яких розставити чашки однакової висоти, а зверху – горщик.

Головне, не залишайте свічний обігрівач без нагляду та не допускайте до нього дітей та домашніх тварин.

Електроковдра

Якщо у вас є альтернативне джерело енергоживлення, як-от зарядна станція або генератор, то можна придбати електропростирадло або електроковдру.

Коштуватиме електроковдра з підігрівом орієнтовно від 1000 до 7000 гривень. Це залежить від розміру та виробника.

Біокамін

Якщо ви живете у квартирі і маєте фінансову спроможність придбати біокамін, можна розглянути цей варіант. Біокаміни працюють на денатурованому етанолі (спирті). Вони є економічними, утім витрати значною мірою залежатимуть від інтенсивності використання. Ціна на такий пристрій варіюється від 3 тисяч до сотень тисяч гривень залежно від розміру пристрою та виробника.

Нагадаємо, як приготувати будинок чи квартиру до зими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі