Bellingcat звинуватила Росію в спробі представити неправдиві відомості про катастрофу MH17

Поділитися
Bellingcat звинуватила Росію в спробі представити неправдиві відомості про катастрофу MH17 Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines збила ракета ЗРК "Бук"
Російська сторона суттєво відредагувала супутникові знімки.

Група журналістів-розслідувачів Bellingcat опублікувала новий звіт про катастрофу рейсу MH17 влітку 2014 року в небі над Донбасом. Документ отримав назву "MH17, 2 роки. Дослідження інформації з відкритих джерел".

У Bellingcat відзначили, що особливий інтерес представляє робота доктора Джеффрі Льюїса, директора Програми нерозповсюдження озброєнь в Східній Азії Інституту міжнародних досліджень Міддлбері.

Льюїс проаналізував різні знімки за допомогою програми Tungstene, призначеної для криміналістичної експертизи зображень. Зокрема він вивчив знімки установки "Бук", що імовірно пересувалася з території окупованої частини Донбасу, а також знімки диму, імовірно залишеного ракетою "Бук". Експерт вивчив і супутникові знімки, опубліковані Міноборони Росії 21 липня 2014 року.

В результаті Льюїс прийшов до висновку, що на зображеннях установки "Бук" і ймовірного зображення сліду ракети "Бук" відсутні ознаки цифрового редагування. А зображення установки "Бук" у Донецьку мають ознаки "обрізаних скріншотів з відео, а не фотографій", йдеться у звіті.

"Супутникові зображення, опубліковані Міноборони Росії 21 липня 2014 року, зазнали значного редагування (зокрема, на зображення були вставлені установки "Бук" і хмари)", – стверджується у доповіді з посиланням на дані Льюїса.

Читайте також: Нідерландські слідчі показали шматок ракети з системи "БУК", яка могла збити MH17

"Цей експертний аналіз, поряд з власним аналізом Bellingcat, демонструє, що супутникові знімки, представлені Міноборони РФ 21 липня 2014 року, явно були спробою представити світовій громадськості неправдиві відомості про загибель MH17", – зазначили в Bellingcat.

Експерти группи вважають, що 23-25 червня 2014 року 53-я зенітно-ракетна бригада перевезла техніку по території Росії на позиції поблизу українського кордону. У числі цієї техніки була і самохідна вогнева установка "Бук", що раніше носила номер 332 і згодом помічена в Україні 17 і 18 липня 2014 року.

Потім вранці 17 липня 2014 року "Бук 332" виїхав з Донецька на трейлері, попрямувавши на схід контрольованої бойовиками території, і в першій половині дня він досяг міста Сніжне, де зійшов з трейлера і продовжив рух своїм ходом, виїхавши з міста на південь.

"Бук 332" прибув у поле на південь від Сніжного, звідки випустив ракету, яка стала причиною загибелі рейсу MH17", – вважають в Bellingcat.

Потім "Бук 332" був знятий на відео вранці 18 липня 2014 року, коли він прямував на схід по контрольованому бойовиками Луганську в напрямку російського кордону.

"21 липня 2014 року Міністерство оборони Російської Федерації оприлюднило помилкову і сфабриковану інформацію. Зокрема, МО РФ збрехало про відхилення MH17 від курсу, помилково інтерпретувало дані радара, збрехало про місце зйомки відео, знятого в Луганську 18 липня 2014 року, а також невірно датувало і значно відредагувало супутникові знімки", – розповіли в Bellingcat.

Крім того, МЗС РФ у відповідь на прохання надати свої дані про долю MH17 представило виключно докази, "запозичені" з постів у блогах.

Читайте також: На сході України діють мінімум три армійські бригади ЗС РФ – аналітик Stratfor

Раніше експерти Bellingcat опублікували фото з супутника вулиць Макіївки, зроблені 17 липня 2014 року, що підтверджують транспортування в цей день ЗРК "Бук" у напрямку Сніжного.

Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 чол., всі загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

У травні 2016 року приватна розвідувально-аналітична організація Stratfor підтвердила поява в Донбасі системи "Бук" з Росії незадовго до збиття MH17. зокрема, супутникові знімки, зроблені компанією AllSource Analysis, яка виступає партнером американської приватної розвідки, підтверджують, що конкретна система "Бук" перетнув український кордон і була в зоні АТО на підконтрольній російським силам території.

Група Bellingcat встановила "господарів" "Бука", який збив MH17. "Бук" номер 332 приписаний до 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Збройних сил Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі