Батьків-вихователів виганяють з центру "Наші діти" під приводом капремонту будівлі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Батьків-вихователів виганяють з центру "Наші діти" під приводом капремонту будівлі
Хоча будівель у центру три, ніхто не пропонує сім'ям переселитися – або відмовляйтеся від опіки над дітьми, або забирайте їх із собою на свою територію.

Батька-вихователя Віктора Авраменка хочуть виселити з Центру захисту дітей "Наші діти", розташованого на лівому березі Києва, незважаючи на наявний у нього на руках договір оренди. Формальна підстава – нібито капітальний ремонт одного з будинків.

Хоча будівель у центру три, ніхто не пропонує сім'ям переселитися в інше приміщення – або відмовляйтеся від опіки над дітьми (що деякі із сімей і зробили), або забирайте їх із собою на свою територію (в інше місто або знімайте за власний рахунок житло в Києві – до чого деякі сім'ї теж вимушено готові).

Авраменка можуть виселити навіть незважаючи на те, що в квартирі знаходяться речі і документи дітей, які мають повернутися з літнього відпочинку 6 вересня. Віктор сидить у центрі вже кілька тижнів – без світла та води. Його дружина вийшла з території, назад її не пустили.

Фото з квартири Віктора Авраменка сьогодні
Фото з квартири Віктора Авраменка сьогодні

Фото з квартири Віктора Авраменка сьогодні
Фото з квартири Віктора Авраменка сьогодні

Центр захисту прав дітей "Наші діти" заснований ГО "Німецько-польсько-українське товариство в Україні". Він був з помпою відкритий у 2013-му баронесою Барбарою-Марією Монхайм, Миколою Княжицьким і Володимиром Сівковичем, під тиском отримав законодавчий статус "пілотного". Центру були віддані в оренду земля і будівлі, комунальні послуги у яких вже кілька років оплачує місто Київ – через програму "Соціальне партнерство". Київрада включила центр у список громадських організацій, які отримують фінансову підтримку з міського бюджету.

На розвиток Центру та підтримку дітей зібрано чимало благодійних коштів, як європейських, так і вітчизняних. Він був презентований в Європарламенті. Його відвідали, здається, усі скільки-небудь значимі публічні особи. Зокрема й Марина Порошенко. Однак інновація виявилася не зовсім інновацією, і від сімей намагаються позбутися.

Хоча "трудовому конфлікту", як називають його міські органи опіки і піклування, вже півтора року, у 2018 році на фінансову підтримку Центру було заплановано та виділено 1 млн 209 тисяч гривень. У 2019-му заплановано, але поки не виділено 1 млн 200 тисяч, у 2020-му – 1 млн. 267 тис, у 2021-му – 1 млн 330 тис 600 грн. Враховуючи, що інші громадські організації, що охоплюють більш ефективними та якісними соціальними послугами набагато більшу кількість дітей (у Центрі зараз 17 дітей, хоча розрахований він на понад 70), не отримують нічого.

Більше року тому експерти ГС "Українська мережа за права дитини" зверталися до керівника київської служби у справах дітей Валерія Танцюри й надали експертний висновок щодо ситуації, про те, що права дітей в центрі порушуються. Ситуація вже тоді була критичною. Але зроблено нічого не було, дітей протягом року продовжували направляти до цього Центру, де про захист їхніх прав ніхто і не збирався думати. Та й Дніпровська служба долями дітей і батьків не надто була стурбована.

Всі причетні і ті, хто теоретично можуть вплинути на ситуацію, розводять руками, визнаючи, що засновниками центру з самого початку його появи були порушені всі можливі норми законодавства. Що постанова Кабміну про дивну, гібридну сімейну форму виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, з'явилася під тиском завдяки тому, що один із засновників центру Сівкович тоді перебував при владі, а баронеса Монхайм – досить впливова в Європарламенті, і знає всіх та вся.

Зараз сім'ям, що не здаються, радять здатися, нібито подальша боротьба суперечить інтересам дітей. При цьому ніхто не згадує, хто і яким чином насправді почав їх порушувати. "Дітям в центрі добре. Там для них чудові умови", - стверджує Валерій Танцюра.

Те, що сім'ї не здалися, добре хоча б тому, що дозволило побачити наочно – як саме утворюються маленькі соціальні проекти, які насправді мають велику політичну силу. Коли Центр створювався, київську службу у справах дітей очолював нинішній Уповноважений з питань захисту прав дитини при президенті України Микола Кулеба. Він чудово знайомий з баронесою Б.-М. Монхайм, не раз відвідував центр і досі має відношення до заходів, які там проводяться. "ДТ" відправило йому запит з проханням зустрітися й поінформувати про ситуацію в центрі.

І ось яка відповідь нам надійшла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі