Авіакатастрофа МАУ: найближчим часом до України приїде делегація з Ірану

Поділитися
Авіакатастрофа МАУ: найближчим часом до України приїде делегація з Ірану © ISNA
За словами Вадима Пристайка, іранська делегація "привезе із собою новини, яких ми очікуємо досить довгий час".

Найближчим часом до України приїде іранська делегація у зв'язку із розслідуванням авіакатастрофи літака МАУ в Тегерані, повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко. Він також анонсував телефонну розмову з очільниками МЗС Канади, Британії та Афганістану.

"Що стосується коронавірусу, то коронавірус не завадив нам проводити цю роботу, у нас є посольство на місці, у нас є контакти з іранською стороною. Найближчим часом ми очікуємо велику делегацію з Ірану, яка привезе з собою новини, яких ми всі очікуємо вже досить довгий час. Я гадаю, що через декілька днів ми зможемо детальніше розповісти, як відбувається розслідування, робота, зокрема робота з "чорними ящиками" і робота щодо питання компенсації", - заявив Пристайко під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде.

За словами Пристайка, найближчим часом він обговорить телефоном перебіг розслідування зі своїми колегами з Канади, Великої Британії та Афганістану.

"Через декілька днів у нас буде тут із візитом міністр закордонних справ Канади, ще однієї нації, яка разом з нами працює над тим, щоб отримати визнання трагедії, щоб отримати гідну компенсацію та вибачення від іранської сторони. Я гадаю, через декілька днів, коли канадський друг буде із нами, ми проведемо телефонну розмову, в якій приєднаємо до нашої роботи також британського міністра та афганського, і визначатимемо, в якому напрямі ми просуваємося надалі", - зазначив голова МЗС.

8 січня в Ірані впав Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", який прямував з Тегерана до Києва. У результаті авіакатастрофи ніхто із 176 осіб, які були на борту, не вижив. Зокрема загинули 11 українців, а також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану.

Повітряне судно збили двома ракетами класу "земля - повітря" ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить Корпусу вартових Ісламської революції.

Спочатку в Ірані заперечували свою причетність до збиття літака, та заявили про те, що авіакатастрофа сталася через несправність Boeing 737. Зазначимо, що літак був 2016 року випуску, а за день до вильоту пройшов техобслуговування.

Однак 11 січня командувач аерокосмічних сил КВІР Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Детальніше про фатальний рейс PS752 і про те, хто міг стояти за проникненням в іранську систему протиповітряної оборони, читайте в статті Михайла Гончара "Іхтамнєт", але сліди залишилися" та в матеріалі Олександра Хребта "Іранський опозиціонер Іман Форутан: Авіакатастрофа "Боїнга" показала, що весь апарат Ісламської республіки - брехуни".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі