Як зазначив експерт у коментарі для DT.UA дуже багато пропозицій проекту змін до законів, що регулюють діяльність поліції, за прийняття яких зараз виступають глава МВС Арсен Аваков і голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе, ніяк не підвищать безпеку поліцейських, обмеживши, при цьому, свободи українських громадян.
"Дивина ситуації полягає в тому, що всі зміни почали прориватися після подій в Дніпрі. Але яким чином вбивство поліцейських пов'язане з передачею або непередачі в руки поліцейському документів або з поняттям і посиленням відповідальності за образу? Ці події політичний міністр використовує, щоб проштовхувати свої ідеї і збільшити повноваження поліції. Це дуже небезпечно", – підкреслив він.
На думку Банчука, збільшення повноважень поліції в умовах "провальної" переатестації і низької ефективності роботи правоохоронних органів у нинішніх умовах буде мати негативні, а не позитивні наслідки.
"Якби запропоновані зміни відбувалися в будь-якій західноєвропейській державі, це було б нормально. Але в наших умовах патрульна поліція є у великих містах, у маленьких же залишилися колишні, переатестовані міліціонери. І мені здається абсурдним, що ми збираємося дати їм ще більше повноважень, ніж вони мали до Революції гідності", – підкреслив він.
За словами експерта, тих повноважень, що мають співробітники поліції згідно з чинним законодавством, цілком достатньо для ефективної роботи та затримання злочинців.
"Найстрашніше, коли ми говоримо, що поліція у нас не може щось робити, а тому їй треба дати більше повноважень. Повноважень достатньо. Потрібно краще працювати в рамках тих можливостей, які дає закон", – резюмував Банчук.
Як відомо, глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе спільно з МВС готує ряд змін, які посилять закон України про Національну поліцію. Проект змін до законів, що регулюють діяльність поліції, майже готовий. Документ, що розширює повноваження поліцейських, обіцяють представити громадськості 31 жовтня. В першу чергу мова йде про зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення (КупАП), закону про дорожній рух і безпосередньо до закону про Нацполіцію.
Детальніше про проблеми реформи МВС читайте у матеріалі Алли Котляр "МВС: презумпція правоти "реформаторів"? на сайті DT.UA.