Серед учасників шахтарських протестів у Києві минулого тижня тільки половина справді були гірниками, стверджує голова МВС України Арсен Аваков.
"Половина – це люди, які насправді приїхали, а половина – це ті, хто були найняті організаторами. Є кілька порушених проваджень, є затримані. Це люди, які порушували громадський порядок. Це люди, які дозволили собі вчинити непокору або опір міліції. Я вважаю, що це матиме розвиток у найближчі 3-4 дні", – сказав він в інтерв'ю одному з телеканалів повідомляє прес-служба МВС.
Вранці 22 квітня більше тисячі шахтарів прорвалися крізь охорону на вулиці Банковій біля адміністрації президента і впритул підійшли до будівлі. Потім вони пішли до Верховної Ради та Кабміну. Група парламентерів відвідала АП і будівля уряду. Під будівлею Міненерго на Хрещатику встановили намет, поруч поставили "люстраційні" вагонетку. Акції протесту, хоча вже й не такі масштабні, повторилися також 23 і 24 квітня.
Низка ЗМІ та журналістів критично сприйняли дану акцію. За їх інформацією, шахтарів організовано доставили в Київ і оплатили їм участь у протестах. Народний депутат Мустафа Найєм опублікував, як він ствержує, деталі плану олігарха Ріната Ахметова дестабілізувати Київ для збереження монопольного впливу на енергоринок. Про вилучення списку так званих "тітушок" серед шахтарів заявили в Автомайдані.
Президент України Петро Порошенко заявив, що не допустить реалізації спроб олігархів дестабілізувати ситуацію в країні, зокрема за допомогою "псевдострайків". Слідчі Служби безпеки України зареєстрували кримінальне провадження щодо фінансування акцій протесту в Києві.