Atlantic Council: Перемога України над Росією вигідна всьому світу

Поділитися
Після української перемоги над путінським режимом весь світ: від Північної Америки до Африки й Близького Сходу, - стане набагато кращим, стабільнішим і безпечнішим місцем.

Коли Владімір Путін почав повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, більшість спостерігачів очікували, що війна закінчиться за кілька днів. Але більш ніж через місяць російські сили лише відступили з півночі України після тяжкої й принизливої поразки в битві за Київ.

Хоч до кінця війни ще далеко, українські ранні успіхи змінили форму конфлікту й породили надії на перемогу України. Поразка путінських загарбників буде широко підтримана глобальною публікою, натхненною стійкістю й сміливістю українських захисників. Російська поразка також принесе широку вигоду міжнародній спільності.

Про це в статті для Atlantic Council пише науковий співробітник «Канадської міжнародної ради», колишній заступник голови дипломатичної місії Канади в Москві і міністр з питань громадянства і імміграції Кріс Александр.

Звісно ж, в першу чергу поразка Москви у війні буде вигідна самому Києву. Почнеться ера справжньої незалежності й європейської інтеграції. А післявоєнна Україна стане джерелом натхнення для молодих демократій по всьому світі. Процес відбудови буде довгим. Але нова Україна, яка постане з руїн, стане цінним членом європейської спільноти з сильним почуттям національної гідності й повністю оновленою інфраструктурою.

Поразка Росії принесе також величезну вигоду Білорусі, де васал Кремля Аляксандр Лукашенка вчепився за владу завдяки покровительству Путіна. Українська перемога дасть новий поштовх білоруському демократичному руху, який зараз здебільшого у вигнанні. Швидше за все, це буде лише питанням часу, коли диктатор втратить владу, відкривши шлях для підйому європейської Білорусі.

Український успіх також дасть Грузії й Молдові золоту можливість відновити свій суверенітет й повернути свій контроль над окупованими Росією анклавами. В Кишиневі працює проєвропейський уряд, який заслуговує підтримки. Продемократична більшість в Тбілісі зараз вимагає кращого майбутнього. Обидві країни заслуговують бути цілісними й вільними. Поки Кремль буде дезорієнтований поразкою в Україні, народи Північного Кавказу будуть мати шанс відродити свою культурну й лінгвістичну різноманітність. Казахстан й інші сусідні країни в Центральній Азії зможуть розширити горизонти й знайти нові глобальні ринки, а також запустити нову хвилю реформ.

Жертви менш відомих путінських воєнних кампаній і таємних війн теж отримають вигоду від російської поразки. Венесуела зможе нарешті змінитись. У Лівії зникло б величезне джерело проблем. Малі і ЦАР позбулися б горезвісних найманців «Вагнера», яких зараз звинувачують в організації геноциду. Після шести пов’язаних з Путіним переворотів за три роки російська поразка в Україні принесе стабільність в Західну Африку й Сахель. Сучасна Росія - найбільший у світі спонсор тероризму. Москву вже давно звинувачують в налаштуванні «Аль-Каїди» проти США. Останнім часом Кремль розвивав дружні відносини з «Талібаном». Тим часом, Москва підтримувала операції іранських «Вартових ісламської революції» в Іраку, Сирії, Лівані й інших країнах. Російська поразка виб’є з рівноваги Іран й ослабить інших парій, які рівняються на Москву.

Роками Росія агресивно намагалася підірвати західні демократії й шукала соціальні розколи скрізь, де тільки можливо. Зменшення російського втручання дасть простір для побудови кращої політики й процесу ухвалення рішень для урядів у Європі та Північній Америці. Без підтримки фабрик тролів Кремля популістам буде значно важче зберігати владу. Дуже важливо, щоб після російської поразки наступила відповідальність за російські воєнні злочини. Ця проблема назріла давно. Від есе Путіна, в якому він заперечував право України на існування, до його його фашистських марень в ніч вторгнення, - російський лідер не приховував бажання знищити українську державу. Масові страти людей в Бучі й інших містах України підтверджують реальну природу російського вторгнення.

Тепер очевидно, що на наших очах в центрі Європи відбувається геноцид. Професор Університету Джона Хопкінса Юджин Фінклер дав чітку оцінку подіям в Україні: «Будучи дослідником геноциду, я емпірик. Я зазвичай відкидаю таку риторику і ставлюся до звинувачень в геноциді досить скептично, тому що активісти застосовують цей термін скрізь. Але не цього разу. Тут є дії і є умисел. Це геноцид за всіма параметрами. Чіткий, простий і очевидний для всіх». Російські злочини в Україні стали відображенням відчуття безкарності, яким Путін керується у своїх діях на міжнародній арені. Від вторгнення в Крим у 2014 році до звірств у Сирії, політичних вбивств і втручання у вибори в Європі й США - російський правитель вже давно поводиться так, ніби він вище міжнародного закону. Українська перемога може стати великим кроком в напрямку притягнення Путіна до відповідальності.

Якою буде перемога України? Якщо країна отримає розширену військову підтримку від Заходу, українська армія зможе витіснити російські сили зі східних регіонів й визволити південне узбережжя. Повітряні й морські активи знадобляться, щоб зламати російську незаконну блокаду українських портів у Чорному морі, а також визволити Крим. Переможена Росія повинна залишитися під тиском міжнародних санкцій. Вона втратить доходи від продажу енергоносіїв, оскільки клієнти поступово відвернуться від Москви й почнуть шукати менш геополітично скомпрометованих постачальників. Кремль також потенційно може зіштовхнутися з внутрішніми заворушеннями, спровокованими шоком після поразки в Україні. Світ, визволений від безкарності й втручання Путіна стане набагато кращим місцем.

Раніше радник голови ОП Олексій Арестович зробив новий прогноз щодо війни в Україні та термінів закінчення активної фази боїв. Під час Всеукраїнського телемарафону він розповів, що наразі російська армія вже не має кількісної переваги в порівнянні з нашою, проте вони все ще  продовжують воювати цілими штатними механізованими підрозділами.

За словами Арестовича, активна фаза бойових дій повинна закінчитися до середини квітня. Якщо до цього часу не буде підписано мирну угоду - почнеться партизанська війна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі