Майже 600 міліціонерів не пройшли атестацію і будуть звільнені з органів внутрішніх справ, повідомили в Центрі рекрутингу Національної поліції у п'ятницю, 25 грудня, передає "Радіо Свобода".
Як повідомила прес-секретар Центру Олена Дятлова, прийняті позитивні рішення щодо майже 3,5 тисяч співробітників.
"3489 осіб отримали рекомендацію до продовження служби, 565 осіб комісії рекомендують звільнити, так як вони не пройшли атестацію. Це 13% від загального числа. Розглянуто особисті справи, проведені очні співбесіди, прийняті рішення щодо 4254 співробітників. З них 512 – це центральний апарат, 2192 – Київ, та 1550 осіб – Київська область", − уточнила Дятлова.
За словами прес-секретаря Центру, 152 співробітники відправлені на проходження поліграфа. Станом на 24 грудня, зареєстровано 223 скарги на атестацію.
Раніше Арсен Аваков повідомив, що близько 80% керівництва київської міліції не пройшли атестацію.
У неділю, 13 грудня, неаттестованные співробітники міліції пікетували Міністерство внутрішніх справ у Києві. За даними поліції, у пікеті брали участь більше 1 тисячі осіб.
Народний депутат України, радник глави МВС Антон Геращенко натякав, що до організації "міліцейського майдану" може бути причетне керівництво київської поліції.
Деканоїдзе назвала протести очікуваними.
Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що під час першого та другого етапів переатестації співробітників міліції Києва та Київської області для прийому на службу в Національну поліцію, відсіялися 3386 колишніх міліціонерів або 37,47% випробовуваних.
Нагадаємо, 10 листопада Верховна Рада прийняла закони, згідно з якими вносяться зміни до законодавства про роботу органів внутрішніх справ.
7 листопада в Україні набув чинності закон "Про Національну поліцію". При цьому закон "Про міліцію" з 7 листопада втратив чинність.
5 листопада Кабінет міністрів України затвердив положення про Нацполіцію. Удокументі йдеться, що поліція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого координується Кабміном через главу МВС. Поліція реалізує держполітику у сфері забезпечення охорони прав і свобод людини, а також протидії злочинності.
4 листопада начальником Національної поліції України була призначена колишній міністр освіти Грузії Хатія Деканоїдзе.