Москва відновила наземні атаки в районі Вугледара (куди окупанти безуспішно намагалися вийти наприкінці жовтня 2022 року) і проводить невеликі штурми в Запорізькій області та навколо міста Донецька. Російські війська ведуть широкомасштабну наступальну операцію на Бахмутському фронті як головний напрямок, а оборонну – на лінії Сватове-Кремінна.
Локалізовані атаки на Вугледар та населені пункти Донецької та Запорізької областей, як оцінює ISW, ймовірно мають на меті розосередити українські війська та створити умови для наступу Росії на заході Луганської області. Можливо, російські війська намагаються розосередити українське угруповання на лінії Сватове-Кремінна, щоб посприяти загарбанню ЗС РФ Лиману на Донеччині, йдеться в сьогоднішньому звіті Інституту дослідження війни.
Окупанти могли б спробувати використати Лиман як відправну точку для вирішального наступу, щоб "убезпечити" Донбас, проводячи наступ з Лиману в тандемі з наступом на Бахмут або з Бахмута в напрямку Слов’янська, якщо росіянам вдасться захопити Бахмут. Росіяни можуть уявити, що вони можуть рухатися зі своїх нинішніх позицій прямо до кордону Донецької області по кількох незалежних напрямках просування, хоча навряд чи вони б не визнавали успіх такої спроби.
Скоріш за все, росіяни мають намір провести кілька етапів наступальних дій, кульмінацією яких стане забезпечення “безпеки” кордонів Донецької та Луганської областей. Ці етапи, ймовірно, вимагатимуть за часом від шести до 12 місяців кампанії, якщо вони взагалі можливі, беручи до уваги минулі російські оперативні моделі дій на фронті. В Інституті також допускають вищий рівень російської бойової потужності та можливостей, ніж ISW спостерігав з початку війни.