У аналізі листа, ініціатором якого став конгресмен-демократ Ро Ханна, та який підписали близько 50-ти конгресменів, йдеться, що "твердження про "підтримуване державою спотворення й заперечення Голокосту"… в Україні, відвертим чином суперечить дійсності".
"В тексті листа міститься ціла низка невідповідних дійсності тверджень, або ж, як мінімум, некоректних формулювань. В першому ж абзаці твердження про "підтримуване державою спотворення й заперечення Голокосту", що спостерігається в Україні, відвертим чином суперечить дійсності. Це звинувачення абсурдне. Нам не відомий жодний факт, коли б українська держава підтримувала заперечення Голокосту, в тому чи іншому вигляді. Маємо сумніви, що хто-небудь із конгресменів, що підписали лист, може назвати бодай один такий випадок", - зазначив Зісельс.
Голова ВААД додав, що на пострадянському просторі в Україні найбільше зберігають пам'ять про жертв Голокосту, шляхом викладання, досліджень, меморіалізації, і держава все частіше підключається до цього процесу. Він зазначив, що впродовж 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного антисемітського інциденту, пов'язаного з насильством. В цей ж час, в багатьох країнах Західної Європи та в США кількість нападів на ґрунті антисемітизму вимірюється десятками.
"Для отримання точної й повної інформації про прояви антисемітизму ми рекомендуємо звертатись до матеріалів моніторингу, який проводить "ВААД України". Наш моніторинг не зафіксував… негативної динаміки. Достатньо сказати, що протягом 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного антисемітського інциденту, пов'язаного з насильством", – вказано в заяві.
У "ВААД України" також згадали, що коли американські конгресмени писали якісь подібні листи, у 2009 і у 2013 роках, вони були ініційовані політтехнологами, що працювали на Кремль, про що можна стверджувати напевне.
Зазначимо, що в квітні група з понад 50 американських конгресменів, переважно з Демократичної партії, звернулися до Держдепартаменту США з проханням про дипломатичний тиск на Україну та Польщу. Текст відповідного звернення був опублікований наприкінці квітня на офіційному сайті конгресмена Ро Ханни. Серед іншого, Ро Ханна та інші підписанти назвали в числі "нацистських колаборантів" Степана Бандеру та Романа Шухевича. Проявом антисемітизму і прославленням нацистських колаборантів в Україні, на думку конгресменів, є "проупівська кампанія 2017 року" Українського інституту національної пам'яті, перейменування вулиць на честь Бандери та Шухевича.
Нагадаємо, що згідно з дослідженням американського Pew Research Center, рівень побутового антисемітизму в Україні найнижчий у Східній Європі.