Апеляційний суд Києва розгляне справу про факт агресії Росії проти України

Поділитися
Апеляційний суд Києва розгляне справу про факт агресії Росії проти України Україна має юридично довести агресію РФ в Донбасі © ТАСС
Суд призначено на 16 серпня 2016 року.

Правозахисник Станіслава Батрин оскаржив в Апеляційному суді Києва відмову Шевченківського райсуду в задоволенні позову про встановлення юридичного факту збройної агресії РФ проти України.

Нове судове засідання у цій справі призначено на 16 серпня, повідомляє проект "Відкритий суд".

Як зазначив Батрин, Шевченківський райсуд пояснив своє рішення тим, що даний факт (агресії – ред.) є загальновідомий і не впливає на права громадянина.

Тому рішення було оскаржено на тій підставі, що суд прийшов до взаємовиключних висновків, оскільки, згідно з українським законодавством, загальновідомість обставин тягне за собою звільнення заявника від доказування і задоволення його вимог, а не відмову в їх задоволенні.

Більш того, на думку заявника, саме завдяки подвійній політиці влади щодо легалізації "тероризму" та "сепаратизму" як явища, світова спільнота не сприймає факт збройної агресії Росії на сході як загальновідомий і трактує такі дії як "громадянська війна" та "внутрішній конфлікт", - що, втім, і залишає на порядку денному питання про можливість зняття санкцій з Росії не як з країни агресора, а як країни, яка не є стороною конфлікту.

Також, правозахисник не згоден з тим, що встановлення факту збройної агресії не впливає на права громадян України. Тим самим, слід визначитися: держава веде боротьбу з терористами, або вчиняє дії на відсіч збройної агресії. У відмінних ситуаціях є різні зобов'язання як з боку громадян на користь держави, так і держави в інтересах людей.

"Ми вважаємо, що нас відводять від логіки визнання Росії агресором, до визнання Росії державою, яка "підтримує" сепаратизм на сході як певний рух добровольців, які борються за свої свободи. У свою чергу, визнання того факту, що Росія здійснює на сході України агресію, а не підтримує сепаратизм, дає унікальні можливості для України: як в частині правових наслідків, так, в першу чергу, в плані відстоювання перед світом ідеї про посилення санкцій щодо Росії і формування стратегії захисту інтересів держави", - пояснює Батрин.

Нагадаємо, що участь у даній справі беруть: заявник Батрин Станіслав, Служба безпеки України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України, Генеральна прокуратура України, Антитерористичний центр при СБУ, Посольство Російської Федерації в Україні, Президент України в особі адміністрації Президента.

Важливо, що Президент України через свого представника висловив офіційну позицію проти задоволення заяви про встановлення факту збройної агресії Росії проти України.

Детальніше про юридичних сторонах російської агресії проти України читайте у статті Станіслава Батрина в "Дзеркалі тижня. Україна" Війна проти Росії: юридичний фронт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі