Апеляційна палата ВАКС скасувала заочний арешт Дубілета

Поділитися
Апеляційна палата ВАКС скасувала заочний арешт Дубілета Фото: nv. ua
Колишній керівник фінустанови знаходиться в розшуку.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала заочний арешт колишньому голові правління ПриватБанку Олександру Дубілету, якого НАБУ і САП підозрюють в організації розтрати 8,2 млрд грн і 137 млн грн.

Таке рішення 20 липня прийняла колегія суддів АП ВАКС, повідомляє у своєму Telegram-каналі журналіст Олег Новіков.

Дубілета оголосили в розшук, і практично відразу після цього Вищий антикорупційний суд заочно його заарештував, але адвокати Дубілета подали апеляційну скаргу. Судді задовольнили її частково.

"Апеляційну скаргу захисників підозрюваного... задовольнити частково. Постанову слідчого судді ВАКС від 2 червня про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного, - скасувати та постановити нове рішення, яким призначити новий розгляд слідчим суддею в суді першої інстанції", - йдеться в рішенні.

Рішення прийняла колегія суддів у складі Даниїли Чорненької (головуюча) та суддів Миколи Глотова, Інни Калугіної.

Згідно з розслідуванням колишній перший заступник голови правління "ПриватБанку" Володимир Яценко в змові з колишнім головою правління Дубілетом і керівницею департаменту фінансового менеджменту банку Оленою Бичихін розтратили майже 137 млн ​​грн. Ці кошти за день до націоналізації "ПриватБанку" безпідставно перерахували страхової компанії "Інгосстрах", яку НБУ пов'язав Яценко та іншими службовцями "ПриватБанку".

Також Дубілета підозрюють і в причетності до розтрати 8,2 млрд грн коштів банку: в грудні 2016 року Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, в як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse SA і Quadra Commodities SA Виконавцями цього розпорядження були тоді заступник голови правління ПБ Людмила Шмальченко і начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття цих операцій колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи та провів фіктивне кредитування офшору Claresholm Marketing Ltd.

2 червня Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Олександра Дубілета.

"ПриватБанк" був націоналізований в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "Приватбанку", який пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався в 212,795 млрд гривень.

Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому "Приватбанк" не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі